19 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

İzmir’de “Halk Taşıt” uygulaması başladı

İzmirliler’in kentiçi toplu taşımadan yüzde 50 indirimli yararlanmasını sağlayan “Halk Taşıt” uygulaması başladı. Başkan Soyer, ilk gün, şoförlerle sabah bir araya geldi...

Ekleme: 3 Mayıs 2019 Cuma 19:40/ Güncelleme: 3 Mayıs 2019 Cuma 19:40
İZMİR-İzmir’de kent içi toplu ulaşımda yeni bir dönem başladı. Sabah 06.00-07.00, akşam 19.00- 20.00 saatleri arasında Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm toplu ulaşım araçları artık yolcularını yüzde 50 indirimli yeni tarifeden taşıyor. Otobüs, metro, tramvay, banliyö ve deniz ulaşımında geçerli olan uygulamayı ilk kullanan ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer oldu. Sa- at 05.30’da ESHOT Genel Müdürlüğü’nün Buca Gediz’deki merkezine giden Başkan Soyer, sefere çıkmak için hazırlanan şoförlerle kahvaltıda buluştu. Soyer’e, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe ve ESHOT Genel Müdürü Raif Can bek ile bürokratlar eşlik etti.
“Halk Taşıt” uygulamasının tüm İzmirliler’e hayırlı olmasını dileyen Başkan Soyer; “İzmir’in kahrını çeken, her sokağına, caddesine giren, kentin nabzını anket şirketlerinden bile çok daha iyi tutan siz şoförlerimizle bir arada olmaktan çok mutlu oldum. İşiniz zor biliyorum ama aklınızdan çıkarmayın ki, sizler aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni temsil ediyorsunuz. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum, kazasız, belâsız görevler diliyorum” diye konuştu. Başkan Soyer, şoförler- le yaptığı kahvaltının ardından günün ilk seferine çıkan otobüse binerek “Halk Taşıt” uygulamasını başlattı.
818 hat numaralı otobüsle Şirinyer İZBAN İstasyonu’na kadar giden Başkan So- yer, yolcularla selamlaşarak sohbet etti. Daha sonra İZBAN’a binerek Alsancak’a, buradan tramvayla Konak’a giden Başkan Soyer’i karşılarında gören İzmirli’ler şaşkınlık ve mutluluğu bir arada yaşadı. Yeni uygulamadan duyduk- ları memnuniyeti dile getiren çok sayıda İzmirli, Başkan Soyer’e teşekkür ettiler.