21 MAYIS 2019 SALI

Malatya’ya Sultan geldi

Malatya ulaşım planlamasında önemli bir yer tutan minibüslerin otobüslere dönüştürülmesi çalışmalarına da devam ediyor. Bu kapsamda, Büyükşehir, Otokar Sultan City ile daha güçlendi...

Ekleme: 28 Temmuz 2017 Cuma 23:54/ Güncelleme: 28 Temmuz 2017 Cuma 23:54
MALATYA-Daha önce kırsal ilçelerde taşımacılık yapan D4’leri “J Plakası”- na dönüştüren, şehir merkezinde toplu taşıma yapan minibüslerin özel halk oto büsüne dönüştürülmesi projesini başlatan Malatya Büyükşehir Belediyesi, şimdi de şehir merkezi ile ilçeler arasında hizmet vermekte olan minibüslerin otobüslere dönüştürülmesi projesini hayata geçiriyor. Bu kapsamda, Akçadağ İlçesi’ne hizmet vermekte olan 27 minibüsün yerine 15 adet Otokar Sultan City’nin hizmete alınması nedeniyle tören düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törene Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, Şube Müdürleri, Şirket Genel Müdürleri, Otokar Genel Mü- dür Yardımcısı Hasan Basri Akgül, Akçadağ Minibüsçüler Odası Başkanı Ömer Güde ile hat sahipleri katıldı. Otobüslerin hizmete alınması nedeniyle teşekkür konuşması yapan Akçadağ Minibüsçüler Odası Başkanı Ömer Gü- de, Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan uygulama kapsamında minibüslerin otobüslere dönüştürülmesi nedeniyle mutlu olduklarını belirterek Ma- latya Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır’a teşekkür etti.
Otokar Genel Müdür Yardımcısı Hasan Basri Akgül de, törende yaptığı konuşmada, kendi firmalarını tercih ettikleri için MOTAŞ ve Akçadağ Minibüsçüler Odası’na teşekkür etti. Akgül; Otokar olarak geliştirdiğimiz araçlarımızı Türkiye’nin dört bir yanına satmakla kalmayıp, dünyanın 60 ülkesine ihraç ediyoruz. Araçlarımızın hepsi Avrupa standartlarında üretiliyor. Her geçen gün daha da güçlenen Malatya ulaşımı, düşük işletme giderleri, üst düzey konfor ve dayanıklılığa sahip Otokar Sultan City ile yeni bir soluk kazanacak. Yeni araçların Malatyaylılar’a hayırlı olmasını dileriz” diye konuştu.
 
YENİ BİR SÜREÇ
Minibüslerin özel halk otobüsüne dönüştürülmesinin toplu taşıma bakımından önemli bir proje olduğunu belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, projenin Malatya’ya ve minibüsçü esnaflarına hayırlı olmasını diledi. Akçadağ’ın Malatya’ya çok yakın ilçelerden biri olduğunu ifade eden Başkan Çakır, “Bizler büyükşehir ile birlikte toplu taşımada yeni bir sürece girdik. Bütün il genelini yeniden planlayarak, yeni yönetmelikler ile yeni bir düzen oluşturuyoruz. Merkezde de daha kaliteli ve konforlu bir ulaşımı sağlama ya çalışıyoruz. Bu kapsamda ilk olarak trambüslerimizi hayata geçirdik. Merkezde dönüşümlerimiz var, araç larımızın yenilenmesi var. Temel amacımız kaliteli bir ulaşımı sağlayabilmektir. Özel sektörde dolmuşçuluktan daha ziyade toplu taşımada bir kaliteye dönük, ileriye yönelik bir planlama yapıyoruz. Konforlu, kaliteli, sağlıklı ve sürdürülebilir bir hizmet verebilmek amacıyla planlama- larımızı yürütüyoruz. Akçadağ’da 27 dolmuş sefer yapıyordu. Şu an 15 dönüşüm otobüsü Otokar Sultan City ile birlikte başlamış olduk. Bu çalışmalarımız ilçelerimizde devam ediyor; merkezdeki dönüşümlerle de devam edecek. Bu bir ekip işi, ulaşımda iyi ve güçlü bir ekibimiz var, herkese teşekkür ediyorum. Kazasız belasız bir taşımacılık diliyorum. Yeni nesil Otokar Sultan City’ler Malatyamız’a hayır olsun” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından OTOKAR Genel Müdür Yardımcısı Hasan Basri Akgül tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, MOTAŞ Genel Müdürü Enver S.Tamgacı ve Akçadağ Minibüsçüler Odası Başkanı Ömer Güde’ye birer plaket verildi. Düzenlenen tören sonunda Başkan Çakır ve beraberindekiler yeni nesil Otokar Sultan Cityler’i incelediler.