15 EYLÜL 2019 PAZAR

Şanlıurfa Belediyesi’nin “Körüklü”sü Karsan’dan

Karsan, engelli vatandaşların ihtiyacını çok rahatlıkla karşılayan, alçak tabanlı 20 adet 18 metre dizel körüklü otobüs için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile anlaşma imzaladı...

Ekleme: 22 Mart 2017 Çarşamba 14:15/ Güncelleme: 22 Mart 2017 Çarşamba 14:15
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin 16 Ocak 2017 tarihinde yapmış olduğu ve Türkiye’nin önde gelen otobüs üreticilerinin katıldığı otobüs alım işinin 45 adetinin 20’sini Karsan karşıladı. İmza töreni, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürü Abdullah Keskin ve Karsan Kamu Satışları Müdürü Adem Ali Metin’in katılımıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nda gerçekleştirdi. Keskin imza töreni sonunda yaptığı açıklamada; “Türkiye’nin ulaşım denilince aklına gelen ilklerinir şehri Şanlıurfa için bir kez daha başarılı bir uygulamayı hayata geçirdik. Karsan üretimi körüklü otobüslerle birlikte Şanlıurfalılar’ın toplu taşıma sorununu daha güvenli ve rahat bir hale getireceğiz. Yapıcıklarımız bununla sınırlı değil ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Otobüslerimiz, Şanlıurfalılar’a hayırlı olsun”dedi. 
 
Karsan Kamu Satışları Müdürü Adem Ali Metin de yaptığı açıklamasında; “Şanlıurfa gibi, ulaşımda ilkleri gerçekleştirmiş bir şehrin bizim ürünümüzü Şanlıurfalı’lar için kullanacak olması her ikimiz için de önemli bir adım olarak değerlendirilmeli. Çünkü, hem bizim üretimlerimizi kalite ve konforlu yeni nesil bir araçla sunacak olmamız, hem de Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin bizim üretimimize olan güveni ile birlikte filosuna katma kararı farkımızı ortaya koymuştur”dedi. 
Karsan Menarinibus sınıfına giren otobüsler, alçak taban özelliği, tekerlekli sandalye giriş sistemi ve özel güvenlikli alanı sayesinde hareket engelli vatandaşların kaliteli ulaşım ihtiyaçlarını da kolaylıkla karşılamasıyla dikkat çekiyor. Otobüslerin giriş seviyesi 250 mm.’ye kadar düşürülebiliyor. Geniş iç koridor alanına da sahip otobüsler, yolcular için konforlu ulaşım sağlamasıyla toplu taşıma aracının gerekliliklerini yerine getiriyor. Toplam yolcu kapasitesi 156 kişiye kadar çıkabilen otobüsler, aynı zamanda LCD ekran, otomatik yangın söndürme sistemi, klima, kamera ve kayıt sitemi özellikleri gibi birçok teknolojik donanımı da bünyesinde barındırıyor.