15 TEMMUZ 2019 PAZARTESİ

Havaist tanıtıldı!

İstanbul Yeni Havalimanı’na toplu ulaşım hizmeti verecek Otobüs A.Ş.’ye ait “HAVAİST” otobüsleri İBB Başkanı Mevlüt Uysal tarafından tanıtıldı...

Ekleme: 29 Ekim 2018 Pazartesi 20:51/ Güncelleme: 29 Ekim 2018 Pazartesi 20:51
İSTANBUL-Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, 29 Ekim’de açılışı yapılan İstanbul Yeni Havalimanı’na toplu ulaşım hizmeti verecek Otobüs A.Ş.- ’ye ait “HAVAİST” otobüslerinin tanıtımı yapıldı. Sütlüce’de düzenlenen tanıtım programında konuşan Başkan Uysal, yolcuların rahat ve konforlu ulaşımı için her şeyin planlandığını, yılbaşına kadar ulaşımın yüzde 50 indirimli olacağını söyledi.
Ulaşım ücretlerinin mesafe- ye göre değiştiğini belirten Baş- kan Uysal; “En kısa mesafenin ücreti 12 TL., en uzun mesafenin ücreti 30 TL. olacak. Öde- meler İstanbulkart ile yapılacak. ‘Fazla ücret istedi, para üs tü vermedi’ tartışması olmayacak. Ayrıca, yeni havalimanına toplu ulaşım yılbaşına kadar %50 indirimli olacak” dedi.
Yolcuların konforu için ücretsiz internet hizmeti de verileceğini söyleyen Başkan Uysal; “Yolcularımızın otobüslerin ne reden, saat kaçta kalkacağı, en yakın otobüs durağı, ücret tari fesi gibi bilgilere akıllı telefonlar üzerinden ulaşabileceği bir sistem kuruyoruz. Sistemin bu Kasım Ayı içerisinde tamamlanması planlanıyor. Google Play ve App Store’dan ücretsiz indirilebilecek. 5 yaş üstü kullanılmayacak otobüslerde ba- gaj rahatlığı ve genişliği olacak. ‘İbbWiFi’ ile otobüslerimizde ücretsiz internet hizmeti vereceğiz” diye konuştu.