19 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA

Temsa ilk 4 ayda %30 daha büyüdü

2016’nın ilk dört ayında 112 büyük otobüs, 350 midibüs satışı gerçekleştiren Temsa pazar payını yüzde 30’ların üstüne taşımayı başardı...

Ekleme: 26 Mayıs 2016 Perşembe 17:59/ Güncelleme: 26 Mayıs 2016 Perşembe 17:59

Temsa Satış Direktörü Murat Anıl; “Daralan pazarda Temsa satışlarının artarak devam etmesi bize mutluluk ve gurur kaynağı oluyor” dedi. Temsa Satış Direktörü Murat Anıl 24 Mayıs Salı günü Feriye Lokantası’nda sektörel basınla bir araya geldi. Satış Müdürü Baybars Dağ, Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan ve Pazarlama Yöneticisi Feridun Tanır’ın katıldığı toplantıda, yılın ilk çeyreğine yönelik değerlendirmelerde bulunan Murat Anıl, ilk dört ayda büyük otobüs pazarında geçen yıla göre yaklaşık yüzde 36’lık daralmaya rağmen başarılı bir seviye elde ettiklerini vurguladı: “Yılın ilk dört ayında pazarda 378 otobüs satıldı. Temsa burada 112 adetlik satış la yüzde 30 pay almayı başardı. Nisan ayında Temsa olarak pazar payımızı yüzde 39’lar seviyesine getirdik. Mayıs ayı daha sona ermedi ama dört aylık seviyelerde kapatacağız” dedi.

2+1 PAYI ARTACAK

Otobüs pazarında satılan ürünlerin geçen yıla göre 2+1 koltuk segmenti açısından farklılık gösterdiğine dikkat çeken Murat Anıl, “Bu yıl satılan otobüslerin yüzde 50’sini 2+1 segmenti oluşturdu. Biz bu alanda farklılık yaratmanın mutluluğunu da satışlarımızla yaşıyoruz. Müşterilerimize ihti yaç duydukları konfor ve rahatlığı su narken, 4 koltuk fazla seçenekle karşılarında olmamız onların ekonomik açıdan da gelirlerini büyüten bir un sur oldu. Biz müşterimizi iyi dinliyoruz, onların bizden beklentilerini hayata geçirebilmek için de AR-GE merkezimizle yoğun çalışıyoruz” dedi.

 

MİDİBUS %34’LERDE

Midibüs pazarında Prestij SX aracın müşterilerin büyük beğenisini kazandığını belirten Murat Anıl, 4 ay sonunda 1040 adetlik pazardan 350 civarında satışla yüzde 34’e yakın pazar payına sahip olduğunu vurguladı.  Prestij SX aracın turizm, personel taşımacılarının hizmet sürecine Prestij katmaya devam ettiğine dikkat çeken Murat Anıl, “Yeni Prestij ile çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. 27 koltuk segmentinde lider bir ürün zaten. 2014-2015’te olduğu gibi 2016 yılında da Prestij SX aracımızın bizi liderliğe taşıyacağına inanıyoruz” dedi.

 

SIRADA e-CITY VAR 

Kentiçi ulaşımda smart mobilty ile akıllı otobüs devrini başlattıklarını belirten Anıl, “Şehrin havası değişecek” sloganıyla tanıtımını yaptıkları elektrikli otobüs MD9 electriCİTY’nin Adana Büyükşehir Belediyesi filosunda hizmet vereceğini ve şu anda alınan olumlu sonuçların elektrikli otobüs pazarının önümüzdeki süreçte daha hızlı büyümeye katkı yapacağını kaydetti.