26 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA

Brisa yerli Ar-Ge yatırımını büyüttü

Brisa, %94 olan yerli üretim oranını yükseltmeyi, yerli hammadde ve tedarikçi geliştirme çalışmalarını hızlandırmayı hedefliyor...

Ekleme: 3 Eylül 2018 Pazartesi 03:51/ Güncelleme: 3 Eylül 2018 Pazartesi 03:51
BRİSA, katma değerli ürün geliştir- me ve üretme faaliyetlerine ivme ka zandırmak üzere İzmit fabrikası içerisinde belgelendirilen Ar-Ge Merkezinde yerli teknoloji üretiyor. Son üç yılda 50 Milyon TL.’lik Ar-Ge yatırımı yapan Brisa, ürettiği yerli teknoloji ve mühendisliği 70 ülkeye ulaştırıyor. Brisa, belgelendirilen Ar-Ge Merkezi ile yeni ürünleri pazarın ihtiyaç duyduğu şekilde daha kısa sürede devreye alma, yeni nesil teknolojilerle dünya standartlarında ürün geliştirme gibi kabiliyetlerini artırırken, %94 olan yerli üretim oranını yükseltecek ve ihracatına ivme kazandıracak. Ar-Ge Merkezi, şirketin Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan ikinci fabrikasına da hizmet edecek. Tüm bu çalışmalarıyla Brisa ülke ekonomisine ve endüstriyel birikime sunduğu katkıyı artıracak.
Brisa, İzmit’teki ARGE Merkezi’nde tedarik yönetiminden hammaddeye, yeni üretim süreçleri ge- liştirmeden Ar-Ge mühendisi yetiştirmeye dek pek çok alanda çalışmalara imza atıyor. Bu doğrultuda şirket, uluslararası rekabette güçlenmesini sağlayacak yenilikçi üretim teknikleri ve hammaddelere odaklanıyor, yerli teknoloji geliştirme ve tasarımlar üzerinde çalışıyor.
Brisa’nın Türk mühendislerinin üretim sektörünün gözbebeği olduğunu belirten Brisa CEO’su Cevdet Alemdar; “2 Bin 700’ün üzerinde çalışanımız ve 1.400 satış noktasındaki 10 Bin çalışandan oluşan bayi ağımızla Türkiye’ye hizmet ediyoruz. Müşterilerimize en iyi ürünleri en ileri teknoloji ile sağlamak, her zaman en büyük önceliğimiz. 30 yıldır yatırımlarımız la teknolojiyi Türkiye topraklarında yeşertiyoruz. Son 3 yılda ise AR-GE alanında yaklaşık 50 Milyon TL. yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırıma ek olarak 50 Milyon TL. yatırımla da ülkemizde baş ka hiçbir üreticide olmayan özel karışım teknolojisini hayata geçirdik. Bu yeni teknoloji ile otomotiv firmalarına dünya standart larında lastik geliştiriyoruz. Yerli tasarım, tedarikçi ve yenilikçi hammadde çalışmalarımızı da ön celiğimize alarak her yıl 30 proje geliştiriyoruz. Heyecan verici bir gelişme de Aksaray’daki ikinci fabrika yatırımımız. Anadolu- ’nun tam ortasında Hasan Dağı eteklerinde kurduğumuz fabrikamızda deneme üretimlerimiz başladı. Akıllı fabrika kriterlerine göre inşa edilen fabrikamızı ülkemize kazandırıyoruz” dedi.
Yerli Ar-Ge, yerli üretim ve güçlü ihracat için yatırım yapan Brisa, böylece ülke ekonomisinin gelişiminde önemli bir rol oynuyor. Şirket, 2018 yılında 1 Milyar TL.- ’nin üzerinde ihracat hedefliyor.