17 TEMMUZ 2019 ÇARŞAMBA

Sonuca bir adım daha

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oluru ile hız kazanan Özel Halk Otobüsçüleri’ne soluk aldıracak görüşmelerin 2. Etabı gerçekleşti…

Ekleme: 19 Haziran 2018 Salı 18:21/ Güncelleme: 19 Haziran 2018 Salı 18:21

TÖHOB’un KDV indirimi ve yeni vergi oranlarının düzenlenmesine ilişkin, sonuç getirecek çalışmaların 2. Etap görüşmesi gerçekleşti. 19 Haziran Salı günü İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı’nda, Başkan Bekir Bayrakdar ile Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından görevlendirilen Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım ve Gelir İdaresi Gurup Başkanı Fazıl Poyraz ile TÖHOB Heyeti biraraya geldi. 

Görüşmeye; TÖHOB Genel Başkanı İsmail Yüksel, TÖHOB Başkan Yardımcısı ve Mavi Marmara Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Gürler, TÖHOB Başkan Yardımcısı ve Yeni İstanbul halk Otobüsleri A.Ş. Başkan Yardımcısı Nihat Pelen, TÖHOB Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Halk Ulaşım Başkan Yardımcısı Hasan Durgun, TÖHOB Basın Danışmanı M. Şevket Erturan ile TÖHOB Genel Sekreteri Onur Orhon’un yanında; İstanbul Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık ve Ankara Esnaf Odası Başkanı Ercan Soydaş ile İstanbul Halk Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Naci Yağız, Yeni İstanbul Özel halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Beşir, Öztaş Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tekin, Özulaş Ulaşım A.Ş. Başkan Yardımcısı Serhat Akçakaya ile özel halk otobüslerinin mali müşavirleri katıldı.

Görüşmelerin Özel Halk Otobüsçüleri’ne soluk aldıracak vergi düzenlemesinin çerçeve belirlenmesi amaçlı olduğu öğrenildi.