19 EYLÜL 2018 ÇARŞAMBA

2. AR-GE Merkezi dünyanın merkezi

Mercedes-Benz Türk, İstanbul’daki AR-GE Merkezi’ne ilave 8.4 Milyon Euro tutarında Aksaray Kamyon Fabrikası’ndaki yeni AR-GE Merkezi’nin temelini attı...

Ekleme: 16 Mayıs 2017 Salı 15:28/ Güncelleme: 16 Mayıs 2017 Salı 15:28
Yeni AR-GE Merkezi, Mercedes-Benz Türk’ün ana şirketi Daimler AG’nin Almanya’dan sonra, ABD, Brezilya, Çin, Hindistan ve Japonya’da bulunan AR-GE merkezleriyle birlikte küresel “Yetkinlik Merkezi”nden biri olacak. Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, “Kuruluşumuzun 50. yılında Türkiye’nin yerel potansiyeline katkı yapacak ve ülkemizi küresel AR-GE ağı içerisinde daha da ileriye taşıyacak bu yatırımın temelini atmaktan gurur duyuyoruz. Mercedes-Benz Türk olarak Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

Temel atma törenine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, Mercedes-Benz Kamyon Test Grubu Direktörü Dr. Hannes Möller, Mercedes-Benz Türk Kamyon Fabrikası Direktörü Prof. Dr. Frank Lehmann ve Mercedes-Benz Türk AR-GE Merkezi Müdürü Mustafa Üstertuna katıldılar. Doç. Dr. Hasan Ali Çelik: “Mercedes-Benz Türk’ün ülkemizdeki faaliyetlerini çok önemsiyoruz ve kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda kuracağı yeni AR-GE Merkezi ile tüm dünyaya test ve mühendislik hizmeti sunan  “Tek Merkez” olacak. Fabrika tesisleri içinde 8.4 Milyon Euro tutarında yatırımla kurulacak AR-GE Merkezi’nin 2018 yılı Temmuz ayında tamamlanması hedefleniyor. 40 Bin m2’yi aşkın alan üzerine kurulacak yeni AR-GE Merkezi’nin kapalı alanı 8 Bin, açık alan ise 32 Bin m2 olacak. Yeni AR-GE Merkezi’nde 215 kişinin çalışması planlanıyor. Hali hazırda 140 kişi görev yapıyor.