17 TEMMUZ 2019 ÇARŞAMBA

Eskişehir’de de MBT Lab açıldı

Mercedes-Benz Türk, sosyal sorumluluk projesi “EML’miz Geleceğin Yıldızı” kapsamında, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin motor bölümlerini yeniliyor...

Ekleme: 30 Nisan 2017 Pazar 17:12/ Güncelleme: 30 Nisan 2017 Pazar 17:12

Mercedes-Benz Türk’ün, Mercedes-Benz Bayileri ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirdiği “EML’miz Geleceğin Yıldızı” proje kapsamında yenilenen Eskişehir Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi laboratuvarı Eskişehir Valisi Azmi Çelik, Odunpazarı Kayma kamı Cemal Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen’in de aralarında bulunduğu çok sayıda davetlinin katılımıyla öğrencilerin hizmetine sunuldu. Mercedes Benz Laboratuvarlarında eğitim alan öğrencilerin MercedesBenz Türk bayilerinde istihdam edilebilmeleri amacıyla, tüm öğrencilerin bilgilerinin tek platformda toplayan özgeçmiş bankası bulunuyor.

Öğrenciler, bu platform sayesinde MercedesBenz Türk yetkili bayileri ve yetkili servislerinde işe başvurabiliyor,  Mercedes-Benz Türk yetkili bayileri ve yetkili servisleri de özgeçmiş bankasından ihtiyaçlarına uygun çalışanı belirleyerek işe alım yapabiliyor. Projenin başlatıldığı 2014 yılından 2016 yılı Aralık ayına kadar Mercedes-Benz Laboratuvarlarında toplam 882 öğrenci eğitim aldı. Eğitim alan öğrencilerden 308’i Mercedes-Benz Türk bayilerinde staj yaptı, mezun olan 174 öğrenci mezun olan öğrencinin 25’i ise MercedesBenz Türk bayilerinde işbaşı yaptı. “Her işin başı eğitim” prensibi sosyal sorumluluk felsefesinin temelini oluşturuyor.

MBT “En Beğenilen Şirket”

2016 yılında “Türkiye’nin Otomotiv Sektöründe En Beğenilen Şirketi” seçilen Mercedes-Benz Türk, ödülünü İstanbul’da düzenlenen bir törenle Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün aldı...

Bağımsız araştırma şirketi GfK ve Capital Dergisi’nin işbirliği ile 500’ün üzerinde şirketten 1.584 yöneticiyle gerçekleştirilen “Türkiye’nin en Beğenilen Şirketleri 2016” araştırmasında, “Türkiye’nin Otomotiv Sektöründe En Beğenilen Şirketi” seçilen Mercedes-Benz Türk, 26 Nisan 2017 akşamı Conrad İstanbul’da düzenlenen törende ödülünü aldı. Törende, ödülü Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün aldı.

Sülün, yaptığı açıklamasında; “Türkiye’de kuruluşumuzun 50. yılını kutladığımız bu günlerde, bu ödüle layık görülmek bizi gururlandırdı. Bu yarım asırda pek çok ilke, yeniliğe, başarıya ve rekora hep birlikte imza atarak sektörümüzde öncü ve lider olduk.  MBT Ailesi olarak, 6 Bin’i aşkın çalışanımızla ülke ekonomisine ve geleceğine katkı yapmaktan gurur duyuyoruz. Capital Dergisi’nin bu çok değerli araştırması sonucunda aldığımız ödül, bizi yeni hedeflerimize yürürken cesaretlendirecek” diye konuştu.