18 TEMMUZ 2019 PERŞEMBE

Vizyonunu yeniledi

Geleceğe yönelik vizyonu ve bu vizyon doğrultusunda oluşturduğu teknoloji programları, Temsa’yı ulaşımda çok daha ileriye taşınacak bir kapıyı açıyor...

Ekleme: 28 Ağustos 2016 Pazar 23:40/ Güncelleme: 28 Ağustos 2016 Pazar 23:40
İSTANBUL-Temsa, Smart Mobility vizyonu ile ulaşımda dijitalleşme döneminin başlattığı de- ğişimini tek tek ortaya koyuyor. Temsa, hayata geçirdiği “Smart Mobility” vizyonu ile geliştirdiği teknolojik programlarının emisyon salınımı “0’” olan elektrikli araçlar, yakıt tüketimini ve emis yon salınımı%10 oranında azaltan akıllı araçlar, trafik sıkışıklığını yüzde 20, trafik kazalarını yüzde 25 oranında azaltan akıllı trafik uygulamaları ve çevreye dost akıllı fabrikalar ile Akıllı Ulaşım Sistemleri’nin (AUS) günümüz ve gelecek ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştiriyor. 
Smart Mobility vizyonu ile geliştirdiği teknoloji programlarını “Akıllı Araçlar”, “Elektrikli Araçlar” ve “SMART 2020” olarak belirleyen Temsa, “Akıllı A- raçlar” programı ile yolcudan şoföre, şoförden araca, araçtan araca, araçtan filoya, filodan şehre kadar uzanan ihtiyaçlar zincirinde tüm süreçlere yenilikçi çözümler üretiyor. Temsa yetkinliği ile geliştirilmiş yazılım ve donanımlardan oluşan “Akıl- lı Araçlar” programının ilk ürü- nü olan Avenue iBUS ihtiyacını hızlı bir şekilde öngörerek hayata geçirmesinin yanında, Türkiye’nin ilk akıllı otobüsü unva- nını da alıyor. “Akıllı Araçlar” programının konu başlıklarını da; eco drive, araç veri işleme, yolcu güvenlik ve yolcu ve şo- för konforu olarak belirlemiş.
 
LİDER OLABİLMEK
Toplu taşıma araçlarının sürekli trafikte ve şehir içinde çalışan araçlar olduğu için egzoz emisyonları, şehir içinde üretilen emisyonların %34’ünü olduğuna dikkat çeken Temsa, “Elek trikli Araçlar” programı ile hayata geçen Avenue EV ve MD9 ElectriCITY araçları bu önemli soruna yenilikçi çözümler üretmiş. “Elektrikli Araçlar” programının araştırma konu başlıkları; pil yönetim sistemleri, pil modülleri, şarj sistemleri, elektrik tahrikli sistemler ve araç yazılımları olarak belirlenmiş. Akıllı ürünlerin akıllı fabrikalarda üretilmesik amacıyla Smart 2020’i başlattan Temsa, Smart 2020 programının konu başlıkları şu şekilde oluşturmuş; büyük veri, 3D yazıcılar, robotla montaj, akıl lı depolama sistemleri, görsel fabrika, akıllı stok ve cihazları.
 
GELECEĞİN DÜNYASI
Liderliğini sürdürdüğü otobüs pazarında otobüs üretmekle birlikte akıllı ürünlerini akıllı fabrikalarda, geleceğin ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler üreten teknoloji şirketi olma yolunda ilerleyen Temsa, bu doğrultuda, vizyonunu; akıllı ulaşım çözümleri üreten, yenilikçi ve girişimci, fark ve değer yaratan teknoloji şirketi olma olarak şekillendiriyor.
Temsa Smart programları ile ilgili bilgi veren Temsa İnovasyon ve Ürün Müdürü Mert Umut Özkaynak; “Dünyanın ilk Open Bus uygulamasının geliştirilmesine ‘Geleceğin Ulaşımını Sen Şekillendir’ isimli ‘Açık İnovasyon Yarışması’ ile başlıyoruz. Böylece, geleceğin ihtiyaçlarını önceden belirleyerek insanların standartları, güvenliği, çevre ve dijitalleşme boyutunda yükselte cek çözümler üreteceğiz” diyor.