02 MART 2021 SALI

Zwickau tesisi kademeli üretiyor

Salgın sebebiyle tamamen duran Avrupa’daki otomotiv üretimi, VW- ’den gelen açıklamayla işlerin normale döndüğünü gösteriyor...

Ekleme: 27 Nisan 2020 Pazartesi 16:29/ Güncelleme: 27 Nisan 2020 Pazartesi 16:29
Almanya ve Avrupa’daki tüm üretimine ara veren Volkswagen, ID.3 kompakt elektrikli otomobili üretiminin gerçekleşeceği Zwickau Tesisi’nde banta çıktı. Wolfsburg, Bratislava, Slovakia, Portekiz, İspanya, Rusya, Amerika, Güney Afrika, Arjantin, Brezilya ve Meksika’daki fabrikalarında üretime Mayıs Ayı sonunda başlayacak.
 
VW, ayrıca, Nisan’da başlaması gereken Avrupa’daki Braunschweig, Kassel, Salzgitter, Chemnitz ve Hanover Tesisleri’nde henüz üretime başlayamadı. Neredeyse bir aydan fazla bir süredir üretime ara ve- ren markanın çalışanlarına devlet yardımıyla maaş ödemeleri gerçekleşiyor.
 
VW’nin COO’su Ralf Brandstatter; “Çalışanlarımız işlerine dönmeye başladıkça tesislerimizde kısa sürede üretimimiz de normale dönecektir. Çin’de üretim yüzde 60 seviyesine ulaştı. Avrupa’daki tetislerimizde çalışanlarımızın güven içinde tekrar iş başı yapabilmesi için çok ciddi tedbirler aldık, sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.