26 ŞUBAT 2021 CUMA

Avrupa’da da üretim başladı

Küresel üreticiler Volvo ve Volkswagen Avrupa’daki tesislerinde üretim yapmaya başladılar. Volvo Torsland’da, VW Zwickau’da iş başı yaptı...

Ekleme: 27 Nisan 2020 Pazartesi 16:27/ Güncelleme: 27 Nisan 2020 Pazartesi 16:27
İsveçli otomobil üreticisi Volvo, İsveç Torslanda’da yer alan yönetim ofisi ve fabrikasında 3 haftalık üretime ara verme sürecini sonlandırdı ve İsveç’teki üretimine 20 Nisan günü tekrar başladı. Aynı tarihte markanın yeni yatırım yaptığı ve elektrikli araçlar için batarya üretimini artırdığı Belçika’daki Ghent tesisi de üretime başladı.
 
Tüm iş ortakları ve tedarikçilerle sürekli ve yakın bir diyalog içerisinde olan Volvo, tedarik zincirindeki aksaklıkları giderip üretimin devamlı olması sağlanıyor. Torslanda’daki üretim hacmi, mevcut siparişlerin yanı sıra pazardaki talep de göz önüne alınarak yeniden ayarlanacak. Personelin işe geri dönmesinden önce sanitasyon yapıldı.
 
Diğer pazarlardaki ofis çalışanları yerel yönergeleri izlemeye devam edecekler, ancak, Volvo Cars sağlık ve güvenlik yetkilileri, İsveç te-sislerinde elde edilen öğrenimlerin başka yerlere de uygulanabileceğini umuyorlar. Volvo Cars, ayrıca, bu yılın başlarında İsveç Hükümeti tarafından sunulan destek paketini kullanmaya da devam edecek.
 
Volvo Güney Karolina’daki tesisinde üretime 11 Mayıs tarihinde başlayacağı açıklandı. Volvo’nun  CEO’su Hakan Samuelsson; “Yeni sağlık ölçümlerine giriş yaptık. Eldiven ve maskelerle çalışanları steril bir ortamda tutarken, mesafelere de dikkat edeceğiz. Üretim oranı pazardaki taleplere uygun hızlı bir şekilde tamamlanacak” dedi.
 
Samuelsson; “Volvo, Avrupa’da üretim yaptığında daha verimli oluyor. Çünkü, lojistik açıdan herkes gibi biz de sıkıntı yaşayabiliyoruz. Özellikle, Çin gibi uzak merkezlerden üretim sonrası araç teslimatı yapmak çok da kolay olmuyor. O yüzden raylı sistemi tercih ettik” dedi.