27 ŞUBAT 2021 CUMARTESİ

Hyundai’den geleceğin inovasyon merkezi

Hyundai Motor Company, yeni nesil modelleri için mobilite global inovasyon merkezi kurmanının hazırlıklarına başladı. 2022 yılının ikinci yarısında tamamlanacak merkez VR teknolojisi kullanacak...

Ekleme: 27 Nisan 2020 Pazartesi 16:23/ Güncelleme: 27 Nisan 2020 Pazartesi 16:23
Dünya’nın önde gelen otomotiv üreticilerinden Hyundai Motor Company, genişlemesine ve global çaptaki büyümesine hız kesmeden devam ediyor. Singapur Ekonomik Kalkınma Kurulu’nun desteğiyle bölgeye yatırım yapan firma, teknoloji ve ürün gelişimi konusunda yepyeni bir adım daha atacak. Ayrıca, geleceği temsil edecek olan teknolojik modellerin Ar-Ge’sine de doğrudan katkı payı sağlayacak. 
 
Hyundai Mobilite Global İnovasyon Merkezi (HMGIC) adıyla kurulacak olan yapı, toplamda 44 Bin m2 alanı kaplayacak. Singapur’un Jurong Bölgesi’nde yapılacak merkez, 2022 yılı ikinci yarısında tamamlanacak. HMGIC, markanın küresel açık inovasyon merkezi olarak önemli bir yere sahip olacak. Laboratuvar, birden fazla kulvarda hareket ederek gelecekteki yeni mobilite iş kavramlarını keşfedecek.
 
Üretim ve satış şekillerini değiştirerek en yeni teknolojilerle yeni pazarlara ve de müşterilere ulaşma hedeflerine öncülük ederken, Yapay Zeka (AI), Nesnelerin İnterneti (IoT) ve diğer gelişmiş teknolojileri bir araya getiren laboratuvarda, insan merkezli bir akıllı üretim platformu oluşturacak. Platform ile birlikte yenilikçi ürün geliştirme sürecini sanal gerçeklik (VR) teknolojisi kullanımı ile artırmayı hedefliyor.