02 MART 2021 SALI

Siemens “Electric Avenue W9”u tanıttı

Siemens, ubitricity ve Wentminster City Council işbiriliğinde İngiltere’nin başkenti Londra’da tamamı elektrikli araçları şarj etmek için dönüştürülmüş ilk caddesini tanıttı...

Ekleme: 29 Mart 2020 Pazar 01:26/ Güncelleme: 29 Mart 2020 Pazar 01:26
LONDRA-Siemens ubitricity ve Westminster City Council ile yaptığı işbirliği sonucu 24 adet elektrik direğini şehrin mevcut altyapısını kullanarak başarıyla elektrikli araç şarj noktalarına dönüştürdü. Sakinler artık elektrikli araçlarını Londra’daki Sutherland Caddesi boyun- ca çeşitli yerlerde şarj edebiliyorlar. Önümüzdeki haftalarda iki bitişik yol daha tamamlanacak.
Ortak proje, İngiliz sürücülerin üçte birinden fazlasının bir sonraki otomobilleri olarak hibrid veya elektrikli bir araç almayı planladıklarını gösteren Siemens tarafından yürütülen araştırmaları takip ediyor. Diğer sonuçlar, yüzde 40’ının şarj noktası eksikliğinin anahta- rı daha erken yapmalarını engellediğini gösterdi. Proje, 2020 yılına kadar 1.000 şarj noktasının kurulmasını hedefleyen Westminster Kent Konseyi ile tamamlandı.
Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Siemens Akıllı Altyapı CEO’su Cedrik Neike; “Londra hava kirliliğinin yarısının karayolu taşımacılığından kaynaklandığını biliyoruz ve Westminster özellikle yo- ğun bir alan. Hava kalitesi sorununu bir gecede çözemesek de, ‘Electric Avenue W9’ mevcut şehir altyapısını kullanarak nelerin mümkün olduğunu gös- teren önemli bir vitrin. Bu cadde, konut sokaklarının yakın gelecekte nasıl görüneceğini gösterecek ve sıfır emisyonlu araçlara geçişi hızlandıracak” dedi.
Westminster Çevre ve Karayolları Konseyi Konseyi Üyesi Andrew Smith; “Ülkenin en kötü hava kirliliğinden muzdarip bir şehirde, yeşil teknolojideki değişimi olabildiğince desteklememiz gerekiyor. Electric Avenue, W9 bize Westminster’daki sokakların geleceğine bir bakış veriyor ve burada sakinlerimizin daha temiz, daha yeşil bir ulaşımda geçiş için gereken altyapıyı sağlamayı umuyoruz” diyor.