26 ŞUBAT 2021 CUMA

TEMSA’nın Almanya’daki satış grafiği yükseliyor

Almanya’nın önemli taşımacılık şirketlerinden Flixbus bünyesinde hizmet veren Kaberich, 20 adet TEMSA LF12 daha filosuna kattı. Filodaki TEMSA sayısı 25 oldu...

Ekleme: 8 Aralık 2019 Pazar 23:15/ Güncelleme: 8 Aralık 2019 Pazar 23:15
TEMSA, otobüsün anavatanı olarak gösterilen ve Avrupa’nın en zor pazarı olarak da bilinen Almanya’da yeni teslimatlarla satış grafiğini yükseltiyor. Almanya pazarında 1000’li adetleri geçen TEMSA, Alman oto- büs şirketlerinin de gözdesi konumuna gelmiş durumda. Avrupa’nın en önemli taşımacılık şirketi olan ve bir süre önce Tür kiye’nin en köklü otobüs firması Kamil Koç’u satın alan Flixbus bünyesinde hizmet veren Kaberich filosuna 20 adet TEMSA LF 12 otobüs daha kattı. Şirketin filosundaki TEMSA otobüs sayısı 25’e ulaştı. Filosunda en çok TEMSA araç bulunan şirket böylece Kaberich oldu.
4 Aralık tarihinde Frankfurt Limburg kasabasında yapılan teslimat törenine Kaberich fir- ma sahibi Thomas Reichwein, TEMSA Satış ve Pazarlama Ge- nel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp, TEMSA Yurtdışı Satış Müdürü Umut Kamay, Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan Ergene ve Almanya Satış Yöneticisi Bulkan Karsak katıldı.
TEMSA Satış ve Pazarla- ma Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp, yurtdışı otobüs pazarına yönelik yeni yapılan- ma süreçlerini devam ettirdiklerini belirterek, “Üretimimizin yüzde 80 gibi önemli bir bölümünü Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya, Avusturya ve İsveç gibi Avrupa’nın gelişmiş ülkelerinin yanı sıra ABD’ye ihraç ediyoruz. Özellikle de Almanya bizim çok önem ver- diğimiz bir pazar. Almanya- ’nın otobüs pazarında varolmak orada 1000’li adetlere ulaşan bir marka haline gelmek bizim için gurur verici. Geldiğimiz başarılı seviyeyi daha da yukarı taşımak öncelikli hedefimiz. Bu noktada en önemli taşımacılık şirketi Flixbus filosunda hizmet ve- ren Kaberich’in yeni yatırım da tercihi TEMSA oldu. 20 adetlik bir teslimat gerçekleştirdik. Bu Almanya’da tek seferde yaptığımız en önemli teslimat hatta rekor diyebileceğimiz bir rakam. Kaberich şirketinin daha önce 5 adetlik bir TEMSA yatırımı olmuş- tu. Şu an filosundaki TEMSA otobüs sayısı da 25 adete ulaş- tı ve 25 adetlik TEMSA araç parkı ile Almanya’da filosun- da en fazla TEMSA otobüs bulunan şirket oldu. 2020 yılında da hem Almanya pazarında hem Avrupa’nın belirli pazarlarında önemli büyümeler elde etmeye devam edeceğiz” dedi.  
İlk TEMSA araçlarını 2005 yılında aldıklarını belirten Kaberich firma sahibi Thomas Reichwein, “Model çeşitliliği, sa- tış sonrası hizmet kalitesi ve yedek parçaya ulaşım konularında TEMSA ile son dere- ce rahat bir iş birlikteliğimiz var. TEMSA kalite standartlarını üst seviyeye çıkarıyor ve filomuzun ihtiyaçlarını kar şılayacak seviyede beklentilerimizi karşılıyor. Bundan 14 yıl önce başlayan bu birlikteliğimizi 20 araç daha alarak büyütüyoruz. 2020’de bu sayı yı iki katına çıkararak TEMSA’dan 40 araç alımı daha yapmayı planlıyoruz” dedi.