07 TEMMUZ 2020 SALI

Otokar Central Asia kuruluş belgesi verildi

Otokar, global marka hedefi ile yurt dışındaki iştiraklerinin arasına Kazakistan’da kurulan Otokar Central Asia’yı da ekledi. Otokar, böylece Türkiye’nin ihracatına daha çok katkı sağlayacak...

Ekleme: 8 Aralık 2019 Pazar 23:07/ Güncelleme: 8 Aralık 2019 Pazar 23:07
OTOKAR, yurtdışındaki varlığını kuvvetlendirmeye devam ediyor. Fikri mülkiyet hakları kendine ait ürünleriyle 5 kıtada 60’tan fazla ül- keye ihracat gerçekleştiren Otokar, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri ve Romanya’nın ardından Kazakistan’da da şirket kurdu. Kazakistan Başbakanı Askar Mamin, yeni kurulan “Otokar Central Asia”- nın kuruluş belgesini Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Otokar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y. Koç’a teslim etti.
Otokar, Kazakistan Nur-Sultan’daki Astana International Financial Center’da (AIFC) kurduğu “Otokar Central Asia Limited” isimli yeni şirketi ile başta Kazakis- tan olmak üzere, Orta Asya Bölgesi’ndeki mevcut ve potansiyel kullanıcılarına yakın olmak ve bölge- deki satışları artırmayı amaçlıyor.
Halihazırda askeri ve ticari ürünleri Kazakistan ve Orta Asya Bölgesi’nde aktif olarak kullanılan Otokar, yeni şirketi ile bölgede or- tak ürün geliştirme, yerel iş ortaklıkları, yerel üretim, teknoloji trans feri gibi farklı iş birliği fırsatlarını da değerlendirmeyi hedefliyor. 
Türk Bayrağı’nı farklı coğrafyalarda gururla dalgalandırıp, ülke- mizin ihracatına da katkı sağlayan Otokar, bu girişimiyle küresel boyuttaki hedefine yürüyor.