07 TEMMUZ 2020 SALI

Karsan Continental teknolojik işbirliği

Continental tarafından geliştirilen ContiPressureCheck teknolojisi, Karsan’ın Bursa’da üretip, İtalya’ya ihraç ettiği araçlarda orijinal ekipman olarak kullanılıyor...

Ekleme: 5 Aralık 2019 Perşembe 11:21/ Güncelleme: 5 Aralık 2019 Perşembe 11:21
BURSA-Karsan ile IIA arasındaki sözleşme çerçevesinde, 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilen Menarinibus teslimatındaki 227 araçta Continental’in Conti PressureCheck teknolojisi kullanılmış. 2014 yılından bu yana Türkiye’deki araçlarda da kullanılan ContiPressureCheck teknolojisi sürücüye ve filo yöneticisine lastik basıncı ve sıcaklığı gibi önemli bilgiler veriyor. Böylece, lastiklerin basıncı düştüğünde veya sıcaklığı yükseldiğinde gereken önemler hemen alınabiliyor.
ContiPressureCheck teknolojisi trafiği daha güven- li, çevreyi de daha temiz hale getirmeye yardımcı oluyor. Ayrıca, daha fazla kilometre ve daha düşük yakıt tüketimi sayesinde işletme maliyetlerinde de tasarruf elde ediliyor. ContiPressureCheck teknolojisi, sağladığı bilgilerle lastik nedeniyle olası kaza risklerini de minimize ederek, iş sağlığı ve güvenliği konusunda da firmalara yardımcı oluyor.
Karsan, toplam 77.5 Milyon Euro’luk anlaşmanın geri kalan BredaMenarinibus teslimatlarının ise bu yıl sonuna kadar yapılması ve toplamda 310 araçta Conti PressureCheck teknolojisi  kullanılması hedefleniyor. 2018 yılının sonunda yüzde 28.6 hissesine sahip olduğu Industria Italiana Autobus SpA (IIA) ile ortaklığı ile Karsan, IIA’ya ait olan Menarinibus markalı araçların Türkiye’de üretim ve satışını gerçekleştiriyor.