29 MAYIS 2020 CUMA

AKIA Busworld’de farkını ortaya koydu

Toplu taşıma sektörünün güçlü üreticilerinden AKIA, yurt dışındaki fuarlarda da tanıtımlarına devam ediyor. Kazakistan Almaty’da BUSWORLD Fuarı’na katılan şirket büyük ilgi gördü...

Ekleme: 29 Temmuz 2019 Pazartesi 07:22/ Güncelleme: 29 Temmuz 2019 Pazartesi 07:22
ALMATY-Kazakistan’ın Almaty Şehri’nde ilk kez düzenlenen BUSWORLD 2019 Fuarı’na 3 modeli ile katılan AKIA, katılımcı ve misafirler tarafından büyük beğeni topladı. 25-26 ve 27 Haziran tarihleri arasında düzenlenen fuarda özellikle, ULTRA DD ÇİFT KATLI, ULTRA LF 12 ve ULTRA LF 8 modeli otobüsler büyük ilgi gördü.
Kazakistan, Orta Asya’da en büyük ve en güçlü ekonomiye sahip ülke olarak Rusya, Çin, Özbekistan gibi ülkeler ile bölgeleri birbirine bağlayan coğrafi bir konumda ve gelişmekte olduğu ekonomisi ile de geleceğin kentleşmesinde rol-model olan bir ülke olarak yer almakta. AKIA Satış ve Pazarlama Müdü- rü Serkan Denizmen, Kazakistan’a katılmalarının en önemli nedenlerinden birinin gelişmekte olan bir ülke olmasından kaynaklı olduğu, diğerinin de AKIA’nın Orta Asya Pazarı’nda söz sahibi bir üretici olmasından kaynaklı olduğu yönünde.
Denizmen, fuar sonrası yaptığı açıklamada; “Üretici olarak, hem araçlarımızın katılımcılar tarafından beğenilmesi, hem de geleceğe dönük yatırımlarda nasıl yer alabileceğimizi görmek açısından önemliydi. Bu tip fuarlar, ihracatta hedefe ulaşmak adına önemli basamaklar olarak görülmektedir. Kazakistan BUSWORLD Fuarı bizim adımıza olumlu geçti. Çünkü, etkinlik boyunca büyük bir ilgi ile karşılaştık” diye konuştu.