16 ARALIK 2019 PAZARTESİ

Yakında koridora tabure konulacak!

Güney Kore başkenti Seul’de yapılan ve 737MAX kriziyle açılan IATA’nın 75. Genel Kurulu’ndan “Ücretsiz koltuk dönemi bitti” yanında, daha çok kar çıktı...

Ekleme: 10 Haziran 2019 Pazartesi 12:36/ Güncelleme: 10 Haziran 2019 Pazartesi 12:36
SEUL-Star Alliance CEO’su Jeffrey Goh, Seul’de gerçekleştirilen IATA Toplantısı’nda yeni gelişmeler hakkında bil- gi verdi. Türk Hava Yolları’nın da üyesi olduğu Star Alliance, 27 üye havayolu ile 1330 noktaya sefer gerçekleştiriyor. Goh, havayollarının maliyetlerine çok dikkat etmesi gerektiğini belirtip; “Ek gelir noktaları çok önemli. Önümüzdeki bir yıl içinde Star Alliance üyesi havayollarının tamamı acil çıkış kapılarının önündeki daha geniş koltuklar gibi tüm ekstra yerleri yolcularına satacak” diye konuştu.
Diğer bir odaklandıkları konunun mobil uygulamalar olduğunu belirten Goh, “Sürekli mobil uygulamalarımı zı geliştiriyoruz. İşlemlerin önemli bölümü yolcular tarafından yapılıyor. Mobil uygulama oranı gayet yüksek. Bu konudaki atılımlarımız sürecek. Ulaşım kolaylaşacak” dedi.
Thai Havayolları’nın alt markası Smile, Star Alliance Havayolu İttifakı sistemine giriyor. Bunla birlikte havayo lu şirketlerinin alt markaları da Star Alliance’a girecek. Gelişme ile ilgili bilgi veren Star Alliance CEO’su, üyelerin bir çok yeni alt marka geliştirdiğini belirterek; “Star Alliance için bunu geliştireceğimiz bir ortaklık hedefimiz var. Amacımız ittifak dışına yolcuyu çıkartmadan bunu yapabilmek” dedi.
 
 
Dünya’da, hizmet sektörlerinden havacılıkta da insana bağlı yapılanmanın önümüzdeki dönemlerde, işlemlerin daha çok yolcuya yükleneceğini gösteriyor. IATA’nın Seul’deki son toplantısı bu gelişmenin ilk ışıklarını verip, yöneticilerin taşın altından ellerini çekeceklerini sundu!..