29 MAYIS 2020 CUMA

Kentkart projeleri dünya kentlerinde

Kentkart, dünya kentlerinde uyguladığı Elektronik Ücret Toplama ve Otomatik Araç Takip Sistemleri’nin son örneği ile farkını Sırbistan’da bir daha ortaya koydu...

Ekleme: 12 Nisan 2019 Cuma 19:20/ Güncelleme: 12 Nisan 2019 Cuma 19:20
SIRBİSTAN-Türkiye başta olmak üzere, dünyada toplam 44 proje ile sektörün önde gelen firması Kentkart Ege Elektronik, Sırbistan’ın Kragujevac Şehri’nde kendisinin geliştirip, ürettiği Elektronik Ücret Toplama ve Otomatik Araç Takip Sistemi’ni hayata geçirdi. Kentkart Yönetim Kurulu Başkanı Mazhar Umur Basmacı, 20 yıldır dünya genelinde hizmet verdiklerini belirterek, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ın ardından şimdi de Kragujevac’da faaliyete başlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Törene katılan Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Tanju Bilgiç, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin hemen her şehrinde kentiçi ulaşımda kartlı sistemlerin kullanıldığını belirterek, bunun, teknolojik ve Elektronik Ücret Toplama ve Otomatik Araç Takip Sistemi’nin iyi bir örneği olan Kentkart’ın Sırbistan’a taşınmasından dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ve Kentkart’tan gurur duyduklarını belirtti.
Kragujevac Belediye Başkanı Radomir Nikolic de şehrin bölgedeki en modern ulaşım sistemine sahip olduğunu belirterek, kentiçi toplu taşımada kullanılacak kartlara yakın zamanda müze, galeri ve havuz girişlerinin de dâhil edileceğini açıkladı.
Daha önce, başkent Belgrad’da da Kentkart tarafından aynı sistemin uygulamaya konulduğunu anımsatan Başkan Nikolic, Türkiye örneği sistem sayesinde vatandaşların kentiçi toplu taşımada çok daha rahat edeceğini söyledi.