19 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ

IKEA Hindistan’a tripotörle giriyor!

Hindistan'da açılan ilk IKEA mağazası nakliyat işlemlerinin yüzde 20’sinde elektrikli triportörler kullanacak. Bu oran 3 yılda artacak...

Ekleme: 18 Şubat 2019 Pazartesi 03:59/ Güncelleme: 18 Şubat 2019 Pazartesi 03:59
HİNDİSTAN’da açılan ilk IKEA mağazası nakliyat işlemlerinde elek- trikli triportörlerden yararlanacak. Elektrikli triportörlerin, yeni mağazanın teslimat filosunun yüzde 20’si ni oluşturacağı belirtiliyor. Araçların Hindistan’ın dar ve kalabalık sokaklarında rahat hareket edebilmek için tercih edildiği ifade edildi. Elektrikli triportörler GATI-KWE ekspres dağıtım servisleri tarafından sağlanacak. Şirket, kendi elektrikli teslimat araçlarını halihazırda kullanıyor.
The Hindu.com’a göre IKEA Hindistan Bölge Müdürü Patrik Antoni “Hindistan’daki ilk yılımızda müşteri teslimat filomuzun yüzde 20’si elektrikli araçlardan oluşacak. İkinci yılda bu oranı yüzde 40’a üçüncü yılda da yüzde 60’a çıkarmayı hedefliyoruz” diyor.
Elektrikli motosikletler ve tripotörler Hindistan’da her geçen gün daha popüler hale geliyor. Birçok marka yerel piyasada farklı modeller sunuyor. IKEA’nın elektrikli teslimat araçları mağazada şarj edile- cek. Mağazanın çatısında 4 bin adet güneş paneli bulunacak. Buradan el- de edilen elektrik aynı zamanda mağazanın içinin aydınlatılmasında da kullanılacak.
IKEA bir süredir daha sürdürülebilir ve daha yeşil enerji uygulamaları için çalışmalar yürütüyordu. Küresel olarak şirketin mağazalarının yüzde 90’ı enerjilerinin bir kısmını güneş panellerinden karşılıyor.