21 MAYIS 2019 SALI

BMC’nin ihracat atağı sürüyor!

BMC, 2019 yılında yapacağı teslimatlarla, yine kendisine ait olan “En yüksek adetli CNG otobüs ihracatı” rekorunu kırmaya hazırlanıyor...

Ekleme: 4 Ocak 2019 Cuma 20:44/ Güncelleme: 4 Ocak 2019 Cuma 20:44
BMC, Bakü Nakliyat Agitliği (BNA) Azerbaycan’ın Eylül’de açtığı 300 adetlik CNG otobüs alımı ihalesini kazandı. BMC, 2019’da kendisine ait olan “En yüksek adetli CNG otobüs ihracatı” rekorunu kırmaya hazırlanıyor. BMC, üretime başladığı ilk yıldan bu yana, 300 Bin adedi geçen üretimiyle, Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 Milyar Dolar’lık katma değer sağladı.
Kentiçi otobüs segmentinde Türkiye’nin ilk ihracat yapan üreticisi olan ve 80’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren BMC, yeni bir ihracat başarısına imza attı. İngiltere, İtalya, Almanya gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Rusya, Katar, Güney Afrika ve Türki Cumhuriyetlerden oluşan geniş ihracat ağıyla dikkat çeken BMC, Bakü Nakliyat Agitliği (BNA) Azerbaycan’ın Eylül ayında açtığı 300 adetlik CNG otobüs alımı ihalesini de kazandı. BMC, 2019 yılında yapacağı teslimatlarla, yine kendisine ait olan “En yüksek adetli CNG otobüs ihracatı” rekorunu da kırmış olacak.
BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk; “BMC, ilklerin markası olma özelliğimizi sürdürüyoruz. 2019’un başında devreye alacağımız üretim tesislerimizle Türk ekonomisine güç katacağız” dedi.