18 HAZİRAN 2019 SALI

Avrasya Tüneli’ne 11. uluslararası ödül

Avrasya Tüneli, İngiltere’nin en saygın mühendislik dergisi New Civil Engineers tarafından “Bakım ve Yenileme Metodu” dalında ödüle layık görüldü...

Ekleme: 21 Aralık 2018 Cuma 20:32/ Güncelleme: 21 Aralık 2018 Cuma 20:32
LONDRA- Avrasya Tüneli, tünelcilik teknolojisine getirdiği yeniliklerle mühendislik alanında dünyanın en saygın ödüllerini Türkiye’ye getirmeye devam ediyor. Tünelcilik teknolojisinde çığır açan proje ve uygulamaları ile mühendisliğin Oscar’larını kazanan Avrasya Tüneli’ne İngiltere’den bir ödül daha geldi.Avrasya Tüneli, Arup ile birlikte enerji verimliliği ve sürdürülebilirliğini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği proje ile New Civil Engineers Dergisi tarafından “Bakım ve Yenileme Metodu” kategorisinde ödüle layık görüldü.
Gerçekleştirilen proje ile tünel içi ha valandırma sistemlerinin çevresel verim liliğinin artırılması hedeflenirken mevcut ekipmanların daha iyi performans sağlamaları ve kullanım ömürlerinin uzaması sağlandı. New Civil Engineers Dergisi’nin 41 kişilik jürisi, toplam 14 kategorideki ödüllerin kazananlarını yenilikçi konsept, yatırım getirisi, çevre geliştirme, paydaş memnuniyeti, gelişmiş kullanıcı deneyimi, varlık yönetimi, metodoloji ve teknoloji gibi kriterleri göz önüne alarak belirledi. Londra’da gerçekleştirilen törene katılan Avrasya Tüneli ve Arup yetkilileri, ödülü New Civil Engineer dergisinin editörü Mark Hansford’un elinden aldı.