19 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ

Temsa’nın İngiltere satışları %40 arttı

Temsa, İngiltere’nin Birmingham Şehri’nde düzenlenen EuroBus EXPO 2018 Fuarı’nda organizasyon kapsamında 12 adet yeni araç satmayı başardı...

Ekleme: 15 Kasım 2018 Perşembe 05:20/ Güncelleme: 15 Kasım 2018 Perşembe 05:20
BIRMINGHAM-Temsa, Avrupa otobüs pazarının en önemli organizasyonlarından EuroBus EXPO 2018 Fuarı’nda da yerini aldı. Fuar- da, MD9 ve sağdan direksiyonlu HD araçlarını tanıttı ve organizasyon kapsamında 12 yeni araç satmayı başardı. Temsa’nın İngiltere pazarındaki satışları da böylece daha yıl bitmeden geçtiğimiz yılın yüzde 40 üzerine çıktı.
30 Ekim-1 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleşen fuardaki Temsa standına, Temsa’nın 12 yıldır İngiltere’deki ana bayisi konumunda bulunan Arriva Bus & Coach ev sahipliği yaparken, standda MD9 ve sağdan direksiyonlu HD araçları sergilendi. Arriva Bus & Coach, organizasyon kapsamında 12 yeni aracın satışını gerçekleştirirken, bu son satışlarla birlikte İngiltere pazarına yapılan araç satışı da geçtiğimiz yılın yüzde 40 üzerine çıktı. Geçtiğimiz yılın genelinde İngiltere pazarına toplam 54 araç satışı gerçekleşirken, yılın ilk 10 ay itibarıyla pazara yapılan otobüs satışı 75’e ulaştı.
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Temsa Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Uzunay, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen araçlarının, Avrupa’nın en önemli organizasyonlarında iş ortakları tarafından büyük ilgi gördüğünün altını çizerken, “Değişen müşteri beklentilerine en iyi şekilde cevap vermek için araçlarımızı sürekli yeniliyor; her koşulda insanı odağına alan bir yaklaşımla en iyinin peşinde koşuyoruz. Özellikle, Avrupa pazarında Temsa markalı araçlarımızın gördüğü büyük ilgi, bizler için en büyük motivasyon ve mutluluk kaynağı. Yakın gelecekte, seri üretime hazır hale getirdiğimiz elektrikli araçlarımızla da pazarın en önemli oyuncularından biri olacağı- mıza; akıllı şehir vizyonunun Avrupa coğrafyasında güçlenmesine ve gelişmesine bü- yük katkıda bulunacağımıza yürekten inanıyoruz. Genişleyen araç filomuzla, Avru- pa’daki büyümemizi sürdüreceğiz” dedi.