24 NİSAN 2019 ÇARŞAMBA

Anadolu Isuzu’dan 104 otobüslük imza

Anadolu Isuzu, 104 adet Isuzu Citiport aracının Köstence Belediyesi’ne teslimatını içeren 21 Milyon Euro’luk Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ihalesini kazandı...

Ekleme: 23 Temmuz 2018 Pazartesi 01:33/ Güncelleme: 23 Temmuz 2018 Pazartesi 01:33
KÖSTENCE-Anadolu Isuzu’nun Türkiye’deki fabrikasında ürettiği, Busworld 2015’te “Avrupa’nın En Konforlu ve Ergonomik Otobüsü” ödülünü alan Isuzu Citiport ’un Köstence Belediyesi’ne teslimatı 2019 yılının ilk çeyreğinde tamamlanacak. Böylece, Anadolu Isuzu, “Avrupa’nın En Konforlu ve Ergonomik Otobüsü” seçilen Citiport’u Romanya’nın IASI Kenti’nin ardından şimdi de Köstence Belediyesi’ne gönderecek. 104 adet Citiport’un Köstence Belediyesi’ne teslimatını içeren EBRD ihalesini kazanan Anadolu Isuzu, bu anlaşmayla hem kendi tarihinin, hem de Romanya ile bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük otobüs ihracat sözleşmesine imzasını atmış oluyor. 
İhaleye ilişkin imza töre- ni Köstence Anadolu Isuzu İhracat Direktörü Hakan Kefoğlu, Anadolu Isuzu Finans Direktörü (CFO) Bora Öner, Köstence Belediye Başkanı Decebal Fagadau, Türkiye Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, Türkiye’nin Kös tence Başkonsolosu Uygar Mustafa Sertel, belediye yöneticileri ve çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.
Törende konuşma yapan Anadolu Isuzu İhracat Direktörü Hakan Kefoğlu, Isuzu araçlarının Romanya’daki belediyelerde büyük ilgi gördüğünü ve bu ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti. Kefoğlu, 2017 yılında 15 Milyon Euro’luk IASI Belediye ihalesini kazanarak 88 adet Citiport’u 2017 yılının Ekim Ayı- ’nda teslim ettiklerini anımsatarak; “Şimdi de Köstence Belediyesi’ne sunacağımız 12 metre uzunluğunda 104 Citiport aracımızla Romanya toplu taşıma sistemine hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu bize büyük bir gurur veriyor. Çünkü, Türkiye-Romanya arasında imzalanan en büyük otobüs sa tış sözleşmesini gerçekleştirmiş olduk. Romanya distribütörümüz Anadolu Automobil Romania yetkilileri- ne, Anadolu Isuzu markasını Romanya pazarında bilinir kılmak adına yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Türkiye’nin Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş da Türkiye ile Romanya arasındaki ticari ilişkilerin her ge çen yıl artmaya devam ettiği ne işaret etti.
Köstence Belediye Başkanı Decebal Fagadau; “Pazarda büyük rakipler var. Sert bir yarış oldu. Uzun ve tüm süreçleri dikkate alarak hassasiyetle çalışmamız gerekti. Bugün atacağımız imza sadece bir gönderim kontratı değil aynı zamanda iki ülke arasında oluşan ve geleceğe atılan adım. Tüm emeği geçenlere şeffaf ve özverili çalışmaları için teşekkür ederim” dedi.