26 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA

Varşovalı’lar da Doruk’a çıkacak

Varşova Belediyesi Ulaştırma Kurumu (ZTM), Otokar DORUK LE tercih eden Arriva taşımacılık şirketi ile ulaştırma hizmetleri için yeni bir sözleşme imzaladı...

Ekleme: 22 Haziran 2018 Cuma 21:17/ Güncelleme: 22 Haziran 2018 Cuma 21:17
VARŞOVA-Otokar, yeni nesil otobüsleri ile Avrupa’yı fethetmeye devam ediyor. 55 yıldır müşteri beklentileri doğrultusunda geliştirilip, 50 ülkede milyonlarca yolcu taşıyan Otokar otobüsleri, şimdi de Polon- ya’nın başkenti Varşova’nın toplu ulaşımında hizmet verecek. Tasarımı, konforu, teknolojisi, düşük işletme giderleri ile Avrupalı kullanıcıların beğenisini kazanan Otokar, 34 adetlik Doruk LE orta boy otobüsü ile yeni bir dönem başlatacak.
Varşova Belediyesi Ulaştırma Kurumu (ZTM), toplu ulaşım hizmetleri için Avrupa’nın en büyük yolcu taşımacılığı şirketi Arriva ile yeni bir sözleşme imzaladı. Arriva, Varşova’da ulaşım hizmeti sağlamak için Türkiyeli Otokar’ın Doruk LE otobüsünü seçti. Sözleşme kapsamında kentiçi ulaşımda konfor, ekonomi ve güvenliği bir arada sunan 34 adet 9 metrelik Doruk LE, Varşova sokaklarında Aralık 2018’den 2026 yılı sonuna kadar hizmet verecek. Basamaksız alçak giriş tabanı, geniş iç hacmi ile yolculara eşsiz konfor sunan ve yurtdışına VECTIO ismi ile ihraç edilen Doruk LE otobüsleri, Varşova için özel olarak hazırlanacak. İç ve dış modern görüntüsü, çevreci motoru, üstün yol tutuşunun yanı sıra düşük işletme maliyetleriyle de ön plana çıkan DORUK’un kentiçi tipi Doruk LE, Varşova’nın talebi üzerine izleme, ücret ödeme, sesli duyuru sistemleri ile donatılacak.
Aracın elektronik altyapısında, yolcu acil kapı açma sistemine ek olarak, bilgilendirme ekranlarına da yer verilecek. Modern görünümü, üstün özellikleri, düşük işletme maliyetiyle toplu ulaşımda fark yaratan Doruk LE’lerin dışı, Varşova’nın mimari sembolleriyle kaplanacak.