26 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA

3 tasarıma ödül

A’Design Award & Competition, Türkiye’de Anadolu Isuzu Fabrikaları’nda tasarlanıp üretilen Visigo, Citiport ve Novociti Life modellerini ödüllendirdi...

Ekleme: 27 Nisan 2018 Cuma 20:48/ Güncelleme: 27 Nisan 2018 Cuma 20:48
TÜM dünyadan yarışmaya katılan ürünleri, konseptleri ve servisleri farklı kategorilerde değerlendiren A’Design Award & Competition kurulu, Anadolu Isuzu’nun Visigo modelini üst düzey ödül olarak kabul edilen “Platinium A’Design Award” ile ödüllendirdi. Visigo, sadece bir otobüs olmaktan ziyade, yolculuk arkadaşı olmak için tasarlanmış, dış tasarımı güçlü, karakteristik ve aerodinamik öğeleriyle dikkat çekiyor. İç tasarımı ise ev hissine sahip, maksimum ferahlık ve konforu sunuyor. 
Turquality kapsamında düzenlenen ve Türkiye’nin en prestijli tasarım organizasyonu Design Turkey Yarışması’nda “İyi Tasarım Ödülü”nün sahibi olan Anadolu Isuzu’nun Novociti Life mode- li de yurt dışından gelen ilk ödülünü A’Design Award & Competition’dan “Gold A’Design Award” olarak aldı. 8 metre midibüs segmetinde kompakt ölçülerine rağmen geniş bir iç hacim sunan Novociti Life, motorun arka kısma alınmasıyla da servis bakım müdahalelerini ko- laylaştırmasıyla ön plana çıktı.
Alçak tabanlı tasarımıyla engelli yolcuların ve yaşlıların rahatlıkla kullanabildiği Anadolu Isuzu’nun Novociti Life, tarihi ve turistik bölgeler ile dar sokaklar gibi kentsel alanlarda yoğun olarak hizmet vermeyi amaçladığı için, kul- lanıcıları ile daha yakın temas halinde oluyor. Bu bağlantıyı güçlendirmek için daha yumuşak, dostça bir yüz ile tasarlandı ve bu tasarım aracı mümkün olduğunca küçük tutarken, iç mekanı daya- nıklı ve geniş tasarımıyla tüm gereksinimleri karşılıyor.
A’Design Award & Competition jürisi tarafından ödül almaya layık görülen bir diğer araç ise Anadolu Isuzu’nun son yıllarda başta Avrupa olmak üzere birçok ülkede ilgi gören otobüsü Citiport. 
Geçen senelerde “European Bus & Coach Week”te ödül hanesine eklediği “Avrupa’nın en konforlu toplu ulaşım aracı ödülü”nün yanına, “Gold A’Design Award”  tasarım ödülünü de ekleyerek büyük bir başarıya imza atan Citiport’un yan omuz çizgisi, iç mekanın daha aydınlık ve geniş olmasını sağlarken aynı zamanda engelli yolcuların cam bölümünden dışarıyı rahatlıkla izlemesini de mümkün hale getirmektedir. 
Yan kısımdaki kayar hat levhası görünürlüğü attırırken, geniş iç hacmi saye sinde konforlu bir yolculuk sunuyor.