18 ŞUBAT 2019 PAZARTESİ

Kuzey Amerika Tofaş üretimini çok sevdi

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen Ram ProMaster City, ABD ve Kanada’ya gerçekleştirdiği ihracat adedinde 60 Bin’e yaklaştı...

Ekleme: 18 Mart 2018 Pazar 18:58/ Güncelleme: 18 Mart 2018 Pazar 18:58
FIAT Doblo’nun Ram versiyonunu ProMaster City ismi ile Kuzey Amerika pazarına ihraç eden Tofaş, ABD ve Kanada’ya gerçek leştirdiği ihracat ile ülke ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürüyor. Bursa’da geliştirip ürettiği Fiat Doblo’yu ilk kez 2015 yılının başında Kuzey Amerika pazarına ihraç eden Tofaş, yaklaşık üç yıllık süreçte 56 Bin 199 adet Ram ProMaster City ihracatı gerçekleştirdi. Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, Ram ProMaster City’nin şehir içindeki manevra kabiliyeti, yakıt ekonomisi, yükleme kapasitesi ve kolaylığıyla Kuzey Amerika’daki işletmelerin ve filoların ihtiyaçlarını başarıyla karşıladığını belirtti.
Eroldu; “Doblo üretimi Türkiye’nin küresel ticari araç üssü olmasında önemli bir rol oynadı. Ram ProMaster City de otomotivin beşiği olarak bilinen ABD ve Kanada pazarına ürün geliştirilmesi açısından yeni bir kilometre taşı oldu. Şehir içinde sergilediği üstün manevra kabiliyeti, yakıt verimliliği, yük taşıma kapasitesi ve kolaylığı ile tıpkı ülkemizde olduğu gibi Kuzey Amerika ülkelerinde de tercih ediliyor. Tofaş olarak sadece geçen yıl ABD ve Kanada ülkelerine 15 bin adede yakın Ram ProMaster City ihraç ettik. Tür- kiye’nin küresel ticari araç üretim üssü haline gelmesinde de önemli bir rol üstlenen Doblo, sergilediği üstün özellikleriyle ihracat pazarlarının da dikkatini çekmeye ve tıpkı ülkemizde olduğu gibi Kuzey Amerika ülkelerinde de tercih sebebi olmaya devam ediyor” dedi.