18 NİSAN 2019 PERŞEMBE

Kentkart’ın başarısı İngiltere’de tescillendi

Kentkart, Avrupa’nın en başarılı toplu taşıma örneklerinden birini hayata geçirmiş olma gururu ile projelerine şimdi “City Card” ile bir kademe daha ileri gitmeye hazırlanıyor...

Ekleme: 26 Ocak 2018 Cuma 00:49/ Güncelleme: 29 Ocak 2018 Pazartesi 00:49
Kentkart, APEX Solution Technology için Belgrad’da kurduğu ve 2012’den beri başarıyla çalışmaya devam eden “Akıllı Ulaşım Sistemi”ni Master Card ortaklığı ile ileri bir teknolojiye daha kavuşturdu ve yolcuların EMV tabanlı tüm dünya kredi kartlarıyla toplu taşıma hizmetlerinden faydalanmalarına olanak tanımıştı.
 
Kentkart, şimdi de, çok amaçlı kullanım özelliği sayesinde kullanıcıların hem kredi kartı, hem toplu taşıma kartlarını bir arada bulundurma zorunluluğunu ortadan kaldıran “City Card” ile herhangi bir banka hesabına ihtiyaç duymaksızın her türlü POS cihazı üzerinde EMV tabanlı ödemeleri yapmayı sağlıyor.
 
Önümüzdeki günlerde kullanılmaya hazırlanan “City Card” Projesi 2018 Ocak Ayı’nda Londra’da düzenlenen “Transport Ticketing Global 2018” etkinliği kapsamında düzenlenen “Yılın En İyi Biletleme Teknolojisi” dalında final listesine girerek daha şimdiden adından söz ettirmeyi başardı.