23 EKİM 2018 SALI

Ecotorq motorlu Ford Otosan bandtan indi

Çin pazarı için Türk mühendislerinin emeğiyle geliştirilen Ecotorq motorlara sahip ilk “JMC HT” Çin’in Taiyuan Kenti’nde düzenlenen törenle banttan indirildi...

Ekleme: 10 Kasım 2017 Cuma 21:57/ Güncelleme: 10 Kasım 2017 Cuma 21:57
ÇİN-Ford Otosan’ın tüm fikri mülkiyet haklarına sahip olduğu Ecotorq motorlu kamyonlar, Çin pazarında sunulmak üzere Çin’de Jiangling Motors Corporation (JMC) markası altında seri üretime geçti ve Çin’in Taiyuan Kenti’nde gerçekleştirilen törenle hattan indirildi.
Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford Otosan’ın JMC ile imzaladığı motor teknolojisi, kamyon şasi, kabin üretim lisans anlaşmalarının ardından A’dan Z’ye Türk mühendislerin destekleri ile üretilen ilk JMC HT kamyonun hattan indirilmesinin ardından şöyle konuştu: “Türkiye’de teknoloji ve mühendislik ihracatında bu büyüklükte bir ilk olan bu anlaşmayla Türkiye otomotiv sanayinde yeni bir dönemin kapısını araladık. Ecotorq motorlu kamyonlarımız sürdürülebilir büyümemiz için stratejik önemini koruyor ve Ford Otosan’ın ağır ticari araç segmentinde dünyaya açılan kapısı rolünü üstleniyor. Mühendislik ve teknoloji alanında ül- kemiz ekonomisine değer katmaktan gurur duyuyoruz” dedi.