20 NİSAN 2019 CUMARTESİ

Allison’dan 9 vitesli şanzıman modeli

Allison Transmission, Atlanta’daki Güney Amerika Ticari Araç Fuarı’nda orta ve ağır segment ticari araçlar için tasarlanmış tam otomatik 9 vitesli modelini ilk kez tanıttı.

Ekleme: 20 Ekim 2017 Cuma 21:59/ Güncelleme: 20 Ekim 2017 Cuma 21:59
ATLANTA/ABD-Allison, 2020 yılında global pazara sunmaya hazırladığı, orta ve ağır segment ticari araçlar için tasarlanmış yenilikçi, tam otomatik 9 vitesli şanzımanı ilk kez Atlanta’daki Güney Amerika Ticari Araç Fuarı’nda tanıttı. Allison Transmission Ürün Mühendisliği ve Ürün Geliştirme ekiplerinin Kıdemli Başkan Yardımcısı Randy Kirk; “Bu yeni şanzıman ile Allison, yakıt verimliliği ve sera gazı emisyonlarına ilişkin standartları sağlamaya olan kararlılığını ortaya koyuyor. Bu ürünü piyasaya sunmamız, Çevre Koruma Ajansı(EPA) Safha 2 GHG ve Yakıt Verimliliği Standartlarının zamanlaması ile örtüşüyor” dedi.
Kirk; “Yazılımımız, elektronik kontrol paketlerimiz ve diğer yakıt tasarrufu teknolojilerimiz, FuelSense® ile birleştirildiğinde dokuz vitesli yeni modelimiz, yakıt verimliliği ve düşürülen emisyonlar için yeni bir standart yaratarak Sera Gazı Emisyonları Modelinin tüm gerekliliklerini karşılayacak. Bu yıl başlayan prototip değerlendirmeleri merakı bizlere yeni bir heyecan katıyor” diye konuştu.