16 KASIM 2018 CUMA

Romanya’da Anadolu Isuzu Citiport fırtınası

“Avrupa’nın En Konforlu ve Ergonomik Otobüsü” seçilen Anadolu Isuzu, kent içinde hizmet verecek 88 adet Citiport’u Romanya’nın IASI Belediyesi’ne törenle teslim etti...

Ekleme: 20 Ekim 2017 Cuma 21:23/ Güncelleme: 20 Ekim 2017 Cuma 21:23
ROMANYA-Anadolu Isuzu, Türkiye’deki fabrikasında ürettiği ve Busworld 2015’te “Avrupa’nın En Konforlu ve Ergonomik Otobüsü” ödülüne layık bulunan Anadolu Isuzu Citiport modeli 88 adet aracını, Romanya’nın IASI Belediyesi’ne törenle teslim etti.
Teslimat törenine; Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, İhracat Direktörü Hakan Kefoğlu, Romanya distribütörü Anadolu Automobil Romania yetkilileri ile Türkiye Cumhuriyeti Romanya Büyükelçisi, Romanya ba- sın mensupları, yerel faaliyet gösteren Türk işadamları, IASI Belediye Başkanı Mihai Chirica, yöne- ticileri ve çalışanları katıldı.
Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, törende yaptığı konuşmada; iki yıla yayılan tanıtım turları sırasında Isuzu araçları Romanya’daki belediyelere de tanıttıklarını belirterek; “2017 Haziran ayında 15 Milyon Euro IASI Romanya ihalesini kazandık. Bu- gün, Anadolu Isuzu tarihinin kazandığı ilk EBRD ihalesi ile teslimatımızı yaptık. 12 metre uzunluğundaki 88 adet Citiport otobüsümüzü Romanya halkına güvenli ve konforlu bir hizmet sunmak için satın alan IASI Belediyesi’ne teslim etmekten dolayı gurur duyuyoruz. Distribütörümüz Anadolu Automobil Romania’ya teşekkür ediyorum.”