20 EYLÜL 2018 PERŞEMBE

Taşımacılar Macaristan’da

Toplu taşıma, turizm ve servis hizmeti veren işletmecilerden oluşan heyet, 11-13 Eylül tarihlerinde Macaristan’daki Allison Fabrikası’nı ziyaret etti...

Ekleme: 29 Eylül 2017 Cuma 22:48/ Güncelleme: 29 Eylül 2017 Cuma 22:48
MACARİSTAN-Çavuşoğlu-Temsa sponsorluğunda top- lu taşıma, turizm ve servis işletmeciliği  hizmeti veren bir gurup Macaristan’ın Szentgotthard Kenti’nde bulunan Allison Şanzıman Fabrikası’nı ziyaret etti. Teknik bilgilen- me şeklinde gerçekleştirilen ziyarette, çalışmalar hakkında bilgilendirildi. Ziyarete katılan Karadeniz Ereğli Özel Halk otobüsçüleri ve TÖHOB Denetim Kurulu üyesi Faruk Deniz, gezi ile ilgili bilgi verdi.
“Özel mihmandar eşliğinde heyet olarak yaptığımız gezide yetkililer teorik açıklamalar yanında adım adım üretim aşamalarını bize göstererek, kullanılan ileri teknolojisi hakkında fikir sahibi olduk. Her bir aşamasını, kalite kontrol ve yapılan işlemleri izlediğimiz Allison şanzımanlarının üretimi yanında üretim sonrasın araçlara monte edilmiş olanları da bizzat test etme imkanını bulduk” diyen, Faruk Deniz, deneyimli işletmecilerden oluşan taşımacı heyetle, şanzımanların sarsıntısız ve öngörülen standartların üzeri bir kullanım kolaylığı sunduğu yolun da hem fikir kaldığını belirtti. Deniz; “Özellikle, vites geçişleri ve güvenlik olarak Retarder fren sisteminin şanzımana entegrasyonu mükemmeldi. Sürüşten oldukça keyif aldık” diye konuştu.
Personelin teknik becerisi yanında bilgilendirme inceliği, davranış mükemmelliği olduğunu söyleyen Deniz, ziyaret sonrası Budapeşte Tuna gezisi ve tarihi mekanların ziyaretinden de memnun kaldıklarını dile getirerek, heyet adına fabrika yetkililerine, Allison Türkiye Yetkilisi Okan Ünal, Atak Talas ve Çavuşoğlu-Temsa Koordinatörü Mansur Nalbant ile Gökşen Gök’e teşekkür etti.