29 KASIM 2020 PAZAR

Maraton ve MD7 tanıtıldı

Belçika’da yapılan Busworld Kortrijk Fuarı’na katılan Temsa, ikisi yeni olmak üzere toplam 7 otobüsün tanıtımını gerçekleştirdi. Temsa ilk kez Maraton ve MD7’yi müşterisiyle buluşturdu...

Ekleme: 20 Ekim 2015 Salı 09:19/ Güncelleme: 20 Ekim 2015 Salı 09:19
BELÇİKA-64 ülkede satış gerçekleştiren Temsa, Busworld Kortrijk Fuarı’nda ürünlerini Avrupalı müşterileri ile buluşturdu. MD7, Maraton, HD 13, MD 7, LD 13 SB, LF 12 araçları ile yer aldığı fuarda, ürünler arasında MD7 ve Maraton ilk kez görücüye çıktı. 
 
MD7 MİDİ COACH
Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, sergiledikleri 7 ürün arasında yepyeni iki aracı tanıtacaklarını belirterek; “Fuarda ilk kez tanıttığımız araçlar MD7 ve Maraton. MD7 yepyeni bir midi coach. MD7’nin pazara sunulmasında MD9 ürün gamının 700 adeti aşkın satıştaki başarılı seviyesi de çok önemli bir etken. MD7 çok amaçlı kullanıma uygun bir ürün olarak tasarlandı, sürüş ergonomisi açısından da fark yaratan bir ürün. MD7 engelli donanımına da sahip bir araç. MD7 araç içi yüksekliği ve konfor düzeyinden taviz vermeden dizayn edildi” dedi.  Maraton, Temsa’nın paza- ra sunduğu ilk ürün olması açısından da büyük bir önemi olduğunu vurgulayan Çelik, “Maraton, Türkiye pazarında  efsane olması ile ünlü. Aracın iç yüksekliği (2000 mm) Koridorsuz taban yolcular için konfor - operatör için esnek kapasite sağlıyor. Maraton hafif tasarımı ve 50 yolcu kapasitesi ile de farklı bir ürün. 440 hp güçlü motor/sürüş ergonomisi ile şoför için tercih edilen bir araç” dedi. 
Temsa’nın iç pazardaki güçlü kimliğini yurtdışı pazarlara da yansıtmayı başarmış bir marka olduğunu belirten Çelik, “Özellikle zorlu ABD pazarında yüksek katma değere sahip coach segmentinde yüzde 10’luk bir pazar seviyesine ulaşmak ta bu başarının bir göstergesi. Yurtdışı pazarlarda başarılı olmanın en önemli etkenleri arasında güçlü bir distribütör yapısı oluşturmak sayılabilir. ABD pazarı dışında Temsa’nın en büyük pazar payına sahip olduğu ülkelerden biri de Fransa. Bu ülkenin yollarında 4 bin civarında Temsa otobüsü hizmet veriyor. Fransa’da yapılan müşteri anketlerinde en çok bilinen markalar arasında Temsa da yer alıyor. Temsa, hem ABD pazarında hem de Avrupa pazarında önümüzdeki süreçte pazar payını daha da yukarı taşımayı hedefliyor” dedi.    
 
AKILLI GELECEK
Akıllı teknolojilerin insan hayatını ve en önemlisi de otomotiv endüstrisini farklı bir noktaya taşıdı- ğına dikkat çeken Çelik, “Yılların deneyimiyle biz de akıllı teknolojiyi yolculuklara taşıyoruz ve yolumuza Smart Mobility mottosu ile devam ediyoruz. Artık akıllı teknolojiler, fark yaratıyor” dedi.