29 KASIM 2020 PAZAR

Teslimatlara devam

Temsa’nın üretimini gerçekleştirdiği otobüsler, Amerika’da yolcu taşımacılarının gözdesi haline geldi. Son teslimatlar bunun en güzel örneğini oluşuturdu...

Ekleme: 13 Ocak 2017 Cuma 22:08/ Güncelleme: 13 Ocak 2017 Cuma 22:08
SON 5 yıldır ABD’ye otobüs ihraç eden Temsa’nın bugüne kadar bu ülkeye ihraç ettiği otobüs sayısı 900’e ulaştı. Temsa, 2016 yılı Aralık ayında ABD’ye TS30, TS35E ve TS45 modelinden toplam 60 adetlik otobüs satışı gerçekleştirdi.
TEMSA’nın ABD dışında 65 ülkeye otobüs ihraç ettiğine dikkati çeken Satış ve Pazarlama Direktörü Kadri Özgüneş, “66 ülke arasında en zorlu pazarlardan biri ABD’dir. Bu ülkenin ihtiyaçlarına ve regülasyonlarına uyum sağlama ve o ülkenin pazarında bir ürün satışı gerçekleştirmenin, gerçekten çok önemli bir başarı seviyesi olduğunu düşünüyoruz. Temsa, son 5 yıldır bu pazara yönelik geliştirdiği ürünler ile ABD’li yolcu taşımacılarının gözde markası haline geldi. 900 adetlik toplam park, Temsa’nın ne kadar büyük beğeni aldığının da önemli bir göstergesi. Özellikle 2016 Aralık’ta toplam 60 adete ulaşan rekor satış raka- mı ise otobüs pazarında gerçek ten çok önemli bir satış seviye si. ABD pazarına yönelik birkaç yıl önce çizdiğimiz hedef, Temsa otobüs parkının 1000’i aşmasıydı. Bu hedefe doğru da adım adım ilerliyoruz. 2017 yılı içerisinde 1000’li hedefleri de aşıp daha büyük rakamlara koşacağımıza inanıyoruz” dedi. 
Temsa’nın ABD pazarında başarısının önemli göstergelerinden birinin de ileri teknoloji şirketlerinin de personelinin taşınmasında Temsa’yı tercih etmesi olduğunu belirten Kadri Özgüneş, şunları kaydetti: “Artık dünyaya teknoloji şirketleri yön veriyor. Dünyaya yön verenlerin tercihi de Temsa oluyor. 900 adetlik parkımızın 90 adetlik bölümü ileri teknoloji şirketlerinin filolarında bulunuyor. Bunlar, Silikon vadisinde bulunan dünyanın en önemli şirketleri. Buradaki Temsa tercihi tabiki bir Türk markası olarak bizlere gurur veriyor. Ülkemize de gurur kattığına inanıyoruz. California bölgesinde hizmet veren Temsa otobüs sayısı ise şu an 200’ü aşmış durumda.”