20 HAZİRAN 2019 PERŞEMBE

Isuzu NovoOkul güvenlik sunuyor

Anadolu Isuzu’nun Novo serisi, okul aracı donanım paketiyle yeni okul servisi yönetmeliğine uygun üretilen ilk fabrika çıkışlı midibüs oldu...

Ekleme: 10 Aralık 2018 Pazartesi 03:56/ Güncelleme: 10 Aralık 2018 Pazartesi 03:56
10 yılı aşkın süredir Türkiye’de hizmet veren Novo serisi midibüslerin iç ve dış özellikleri, kapsamlı müşteri araştırmaları neticesinde son halini aldı. Okul taşımacılığını daha güvenli bir hale getirmeyi amaçlayan yeni okul servisi yönetmeliği kapsamında zorunlu hale gelen iç ve dış güvenlik kameraları, sensörlü koltuklar, 3 noktalı ayarlanabilir emniyet kemerleri, araç takip sistemi, şeffaf camlar ve kapı güvenlik sistemi gibi donanımlar, artık Isuzu Novo serisi araçlarda “Okul Paketi” adı altında ve fabrika çıkışlı olarak sunuluyor.
Anadolu Isuzu Fabrikası’nda gerçekleşen Isuzu Okul Servisi Basın Lansmanında konuşan Anadolu Isuzu Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Selda Çelik; “Anadolu Isuzu olarak bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de yeni yönetmeliğe uygun okul servisi ni üreterek hem yurt içinde hem de yurt dışında okul servis araçları kategorisinde başarılı işler yapacağız. Hali hazırda Avrupa- ‘ya en fazla okul servisi ihracatı yapan ve kendi segmentinde fabrika üretim güvencesine sahip tek markayız. Bu istikrarımızı dünyanın en güvenli okul servisiyle de devam ettirmek istiyoruz. Aileler, okullar ve servis taşımacılığı yapan köklü firmaların bu donanımlara sahip araçlarla çocukların taşınmasını isteyeceğine eminiz ve tüm Ar-Ge yoğunluğumuzu yasa çıkar çıkmaz bu araç üzerine verdik” dedi.
Anadolu Isuzu Satış Direktörü Yusuf Teoman ise; “Talihsiz bir olay sonucunda hayata geçen yasalarla Türkiye okul servis taşımacılığında olması gereken düzenlemeler yapıl- dı ve biz Anadolu Isuzu olarak bu donanımlara sahip olan ilk okul servisini ürettik. Şu an dünyadaki en sofistike ve en emniyetli okul servisi Isuzu Novo Okul Servisi’dir. Türkiye’nin 101 noktasındaki servis ağımızla ve Anadolu Isuzu garantisi altında en donanımlı servis aracını sunmaktan dolayı mutluyuz. Özellikle, 2019 yılı ve sonrasındaki eğitim öğretim döneminde geleceğimiz olan öğrencilerimizin güvenle yolculuk yapmaları Anadolu Isuzu olarak en büyük temennimizdir” diye konuştu.