26 MAYIS 2019 PAZAR

Körfez’de “Hasan Tahsin” bereketi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZDENİZ, arabalı vapurlarla taşıdığı araç sayısını sadece bir ayda yüzde 15 artışla yeni bir rekora daha taşıdı...

Ekleme: 6 Kasım 2015 Cuma 18:29/ Güncelleme: 6 Kasım 2015 Cuma 18:29
İzmirli Ekim’de hizmete giren yeni arabalı vapuru çok sevdi. Eski vapurla- ra göre yüzde 30 yakıt tasarru fu sağlayan ve hızı sayesinde sefer sürelerini kısaltan Hasan Tahsin arabalı vapuru, daha ilk ayında farkını gösterdi. Ekim ayında taşınan araç sayısı bir önceki aya göre yüzde 15 artarak 50 Bin’e yaklaştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İZDENİZ A.Ş, yeni geminin filoya katılmasıyla sefer süresini 40 dakikadan 30 dakikaya çekmiş, sefer sıklığını da artırmıştı. Geçtiğimiz Eylül ayında Bostanlı - Üçkuyular arasında 42 bin 154 araç taşınırken, bu sayı Ekim’de 48 bin 315’e çıktı. Bu artışta yeni geminin konforu, engelli ve yaşlı yolculara sağladığı ko- laylık, çocuk oyun alanı, bisiklet ve motosiklet park yerlerinin bulunması gibi çağdaş özellikleri de etkili oldu. 
 
İZMİRLİ MEMNUN
Hizmete girdiği günden bu yana büyük beğeni toplayan Hasan Tahsin’in yanı sıra halen yapımı süren Ahmet Piriştina ve Kubilay ile birlikte, İzmir Büyükşehir Belediyesi- ’nin sahip olduğu yeni nesil arabalı vapurlarının sayısı üçe ulaşacak. Büyükşehir Belediyesi’nin denizcilik şirketi İZDENİZ A.Ş., bu yeni filo ta- mamlanıncaya kadar, 3 yıl süreyle kiraladığı “Mavi Körfez” ve “Mavi Ege” adlı mo dern araba vapurlarını da çalıştırmaya devam edecek. Öte yandan, Körfez içi yolcu ve araç taşıma hizmeti yapan İZDENİZ A.Ş, yolcularla iletişimini kolaylaştıran yeni bir hizmet başlattı.
İZDENİZ’e ait duyuru, ek sefer ve iptal edilen seferlerden anından haberdar olmak isteyen yolculara e-mail yoluyla bilgilendirme yapılıyor. izdeniz.com.tr sayfasındaki kayıt formunu dolduran herkes bu hizmetten yararlanabiliyor. İzmirli bu hizmetten son derece mutlu yararlanıyor.