21 MAYIS 2019 SALI

İDO Beşiktaş-Bursa hattını devreye soktu

Geniş araç kapasiteli filosu ile her yıl milyonlarca yolcuya keyifli seyahat deneyimleri yaşatan İDO, 28 Temmuz itibariyle iç hat seferlerinin yanı sıra Beşiktaş-Bursa seferlerini de hizmete sundu...

Ekleme: 28 Temmuz 2016 Perşembe 17:12/ Güncelleme: 28 Temmuz 2016 Perşembe 17:12

Kabataş’taki “Martı Projesi” kapsamında seferlerini Beşiktaş’tan gerçekleştirecek İDO, 28 Temmuz itibariyle Kadıköy, Bostancı, Yenikapı ve Adalar iç hat seferlerinin yanı sıra Kabataş’ta daha önce olmayan yeni bir dış hattı hizmete sunarak Beşiktaş İskelesi’nden Bursa seferlerini başlattı. İBB’nin, “Martı Projesi” dolayısıyla Kabataş’taki deniz trafiğini kapatma kararı sonrası İDO, Bostancı-Kabataş hattını kullanan misafirlerini mağdur etmemek adına anketler yaptı ve İDO misafirlerine “Kabataş yerine hangi iskele sizin için daha uygun olur?” sorusu yöneltildi. Bu soruya Bostancı-Kabataş hattını kullanan misafirlerin yüzde 80’i, Kabataş-Adalar hattını kullanan misafirlerin de yüzde 65’i Beşiktaş yanıtını verdiler. Anket sonucuna göre, Kabataş’ta devam edecek “Martı Projesi” inşaatı boyunca İDO seferlerinin Beşiktaş İskelesi’nden yapılması kararı alındı.

 

YENİLİKLERE DEVAM

İDO Genel Müdür Yardımcısı Murat Altıkardeşler; “Kurulduğumuz günden bugüne misafirlerimizin beklentileri bizim rehberimiz oldu. Onları her zaman dinliyor ve beklentileri doğrultusunda çözümler geliştiriyoruz. Kabataş’ta devam edecek ‘Martı Projesi’ inşaatı boyunca seferlerimizi Beşiktaş İskelesi’nden gerçekleştireceğiz. Aynı zamanda, 28 Temmuz itibariyle çok önem verdiğimiz bir hat olan Beşiktaş-Bursa arasında deniz otobüsü seferlerimizi de hizmete başlatıyoruz. Böylece, Yenikapı ve Kadıköy’den sonra ulaşımı kolay ve merkezi olan Beşiktaş’tan da Bursa’ya deniz ulaşımı sağlanabilecek. Hepimize hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.