23 OCAK 2019 ÇARŞAMBA

Omsan Denizcilik’ten bir atılım daha geldi

Omsan Denizcilik, aldığı “Gemi Acenteliği Yetki Belgesi” ile denizyolu taşımacılığında da kesintisiz bir hizmet sunmasını sürdürmeye başladı...

Ekleme: 1 Temmuz 2016 Cuma 16:59/ Güncelleme: 1 Temmuz 2016 Cuma 16:59

Omsan Denizcilik, faaliyete başladığı 2008 yılından bu yana uluslararası konteyner forwarding hizmetlerinin yanı sıra dökme ve genel kargo yüklerin denizyolu ile taşınması için gemi kiralama, brokering ve liman hizmetlerini başarıyla sunmaktadır. Deniz yolu taşımacılığı kapsamında sunduğu hizmet kalitesini artırmak ve müşterilerine kapıdan kapıya kesintisiz hizmet sunmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Omsan Denizcilik, son olarak 11 Mayıs 2016 tarihi itibariyle Gemi Acenteliği Yetki Belgesi aldı. Denizyolu taşımacılığı alanında faaliyetlerini geliştirmek ve sektörde büyümek amacıyla yepyeni bir atılım gerçekleştirdiklerini belirten Omsan Denizcilik Genel Müdür Yardımcısı Ergun Arıburnu, Gemi Acenteliği Yetki Belgesi ile Omsan Denizcilik’in Türkiye’deki limanlarda, geminin limana yanaşmasından kalkışına kadarki işlemleri yetkili gemi acentesi olarak kesintisiz gerçekleştirebileceklerini söyledi. 

Omsan Denizcilik olarak 2009 yılından bu yana gemi kiralama, 2010 yılından itibaren ise özmal gemileri ile armatörlük hizmeti ver diklerini söyleyen Arıburnu, yıllık 350 gemi ve 4 Milyon Ton yük için gemi kiralama hizmeti verdiklerini belirtti. Kosterden Capesize sınıfı na kadar her büyüklükte gemi için kiralama hizmetini gerçekleştirdiklerini söyleyen Arıburnu, amaçlarının kabotaj kapsamında en büyük yük taşıyıcısı olarak kısa vadede yıllık 10 Milyon Ton yük taşıma kapasitesine ulaşmak olduğunu belirtti. 2010 yılından bu yana İSDEMİR Limanı’nda verilen liman operasyonları hizmetine bu yıl içerisinde ASLAN Çimento Limanı’nı da ilave eden Omsan Denizcilik’in, yıllık yaklaşık 12 Milyon Ton yükün liman operasyonlarını gerçekleştirmesi hedeflenmektedir. Liman işletmeciliğinin Omsan Denizcilik’in odaklandığı ana konuların başında geldiğini vurgulayan Arıburnu, kısa vadede yeni liman yatırımları ve liman lojistiğinde entegre hizmet vereceklerini söyledi.