21 MAYIS 2019 SALI

Conecto Çorum’da

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Mercedes-Benz Türk’ün kentiçi toplu taşıma için ürettiği Yeni Conecto’yu inceledi. Başkan, karar aşamasında...

Ekleme: 31 Aralık 2016 Cumartesi 02:53/ Güncelleme: 31 Aralık 2016 Cumartesi 02:53
ÇORUM-Çorum saat kulesi yanında teşhir edilen otobüsle ilgili hizmet veren şirket yetkililerinden bilgiler alan Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum’a ye- ni toplu taşıma sistemi kazandırmak için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Başkan Külcü, “Top- lu ulaşım araçları ve işletim sistemiyle ilgili yapı 1.5 yıl sonra tümüyle değişmiş olacak. Gün- de 35 Bin kişi toplu ulaşımı kullanıyor. Böyle bir konuda karar vermeden önce tüm süreçlerin titizlikle yürütülmesi ve yönetilmesi gerekmektedir. Biz de, Ço- rum Belediyesi olarak bunu yap- maya gayret gösteriyoruz” dedi.
Türkiye’de kullanılmakta olan ve yurt dışında kullanılıp da satılması mümkün olan bütün otobüs firmaları ile irtibata geçtiklerini ve görüşmelere devam ettiklerini vur- gulayan Başkan Külcü, “Bu tip çalışmalar maliyeti büyük işler olduğu için ilk önce otobüslerle ilgili kararlarımızı vereceğiz. Sonra işletim modeli olarak tümüyle özel sektör mü, eskiden olduğu gibi belediye mi işletsin ona karar vereceğiz. Ya da, kar- ma bir model mi uygulayacağız. Gerek araç alımı, gerekse hatların kiralanmasıyla ilgili nasıl bir karar ortaya çıkarsa ihale sürecimizi de ona göre başlatacağız. İhalemizi 2017 yılının Temmuz, Ağustos ayında yapacağız” dedi.