26 ŞUBAT 2021 CUMA

Brisa’dan yaz lastiği uyarısı

Kış lastiği takma zorunluluğunun sona erdiğini vurgulayan Brisa, lastik değişimi zamanının da geldiğini sürücülere hatırlatıyor....

Ekleme: 10 Haziran 2019 Pazartesi 12:56/ Güncelleme: 10 Haziran 2019 Pazartesi 12:56
BRİSA, kış lastiği takma zorunluluğunun sona erdiğini hatırlatıyor, sürücüleri artan sıcaklıklarla birlikte kış lastiklerinden yaz lastiklerine geçiş konusunda uya- rıyor. Şirket, otomobillerin yerle temasını sağlayan tek ekipman olan lastiklerde mevsimine uygun kullanımın emniyet, verimlilik ve performansa doğrudan etki ettiğine dikkat çekiyor.
Mevsiminde kullanılmayan lastiklerin fren performansından yakıt verimliliğine bir dizi kritik faktöre olumsuz etki edebileceğine değinen Brisa Pazarlama Direktörü Evren Güzel; “Farklı yapısal özelliklere sahip yaz ve kış lastikleri, tasarlandıkları şekilde kullanılmadıkları takdirde araçların fren ve yol tu- tuş gibi sürüş emniyeti açısından kritik olan performanslarında düşüş yaratabiliyor ve sürüş emniyetini riske ediyor. Bu aynı zamanda araçların yakıt tüketiminin artmasına, performansının düşmesine ve lastiklerden gelen se sin artmasıyla sürüş konforunun azalmasına neden olabiliyor. Ayrıca, yapılan testler gösteriyor ki; yaz ve kış las tiklerini doğru mevsim aralığında kullanmak, 12 ay boyunca değişmeyen bir takım lastiğe kıyasla daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Dolayısıyla sürücüleri, yol emniyetlerini sağlamak, sürüş verimliliğini ve performan sını artırmak ve lastiklerinden maksimum fayda sağlamak üzere mevsimine uygun lastik kullanmaya davet ediyoruz” diye konuştu.