25 OCAK 2021 PAZARTESİ

Temsa yeni büyüme dönemine giriyor

Dünya’da 66 ülkeye 15 Bin adetten fazla muhtelif ebadlarda otobüs ihracatı gerçekleştiren Temsa, True Value Capital Partners’a satış sonrası yeni döneme girdiğini açıkladı...

Ekleme: 10 Haziran 2019 Pazartesi 12:54/ Güncelleme: 10 Haziran 2019 Pazartesi 12:54
TEMSA’nın hisse devri gerçekleşti. Sabancı Holding ve İsviçre merkezli True Value Capital Partners kurumu arasında imzalanan hisse devir sözleşmesinin resmileşmesiyle beraber, TEMSA artık yoluna yeni yatırımcısı liderliğinde devam edecek. True Value Capital Partners’ı temsilen Evren Ünver, satış işlemlerinin tamamlamasının ardından TEMSA’nın Adana’daki fabrikasını ziyaret etti. En- ver Ünver, TEMSA çalışanlarına yönelik konuşmasında yeni dönemin marka için yeni bir büyüme dönemini başlatacağını ifade etti.
Fabrikadaki tanışma töreninde söz alan TEMSA CEO’su Hasan Yıldırım; “Kurucumuz Sabancı ailesine, tüm holding yöneticilerine ve çalışma arkadaşlarımıza bugünkü TEMSA’yı yarattıkları için teşekkürü bir borç bi- liriz. Şimdi sıra yarının TEMSA’sını yaratmakta. Bu yolculukta bayrak artık yeni yatırımcımız True Value Capital Partners’da. Yeni yatırımcımız ile heyecan verici yolda kol kola yürümek için sabırsızlanıyoruz. 50 yılı aşkın tecrübesiyle otobüs ve midibüs üretiminde dünyanın lider otomo tiv markaları arasında TEMSA olarak, yolumuza daha da güçlenerek ve büyüyerek devam edeceğiz. TEMSA, elektrikli araçlar konusunda birden fazla model alternatifi sunan dünyanın sayılı otomotiv şirketleri arasında bulunuyor. Şirketimiz geleceğin ulaşımına akıllı, otonom ve elektrikli araçlarımızla katkı sunarken, ulaşım sektörünün geleceğini de şekillendirmeyi sürdüreceğiz” dedi.
Yıldırım, daha sonra şöyle konuştu; “Ayrıca, ABD pazarında çok kısa bir sürede yüzde 10’a yaklaşan bir pazar payı yakalayan TEMSA, ihracat hedefini büyüterek yoluna devam edecek. Bugün itibarıyla yaklaşık 1.000 TEMSA markalı araç Kuzey Amerika yollarında bulunurken; kendi segmentinde yaklaşık yüzde 10 olan pazar payını TEMSA North America şirketiyle birlikte daha da yukarılara taşımayı hedefliyor. Bunların yanın da, elektrikli araç alanındaki tecrübemizi Kuzey Amerika’ya taşıyacak yeni aracımız TS 45 Elektrikli’yi tamamen bu pazara özel olarak geliştiriyoruz. 2020’de seri üretime hazır hale getireceğimiz bu aracımızın piyasaya girdiği anda büyük beğeni top layacağına ve pazarın yeniden şekillendireceğine yürekten inanıyoruz.”