19 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ

Dizel bir müddet daha sürecek

VW AG Ticari Araç Markaları CEO’su Andreas Renschler; “Temiz e-taşımacılık dönemine girene kadar, dizel motoru görmeye devam edeceğiz” diyor...

Ekleme: 18 Şubat 2019 Pazartesi 04:14/ Güncelleme: 18 Şubat 2019 Pazartesi 04:14
Volkswagen AG’nin bünyesinde yer alan ağır ticari araç marka- ları MAN, Scania, VW Caminhoes e Onibus ve Rio geçen yıldan itibaren Traton isimli yeni bir şirket bünyesinde faaliyetlerini sürdürmeye başladı. VW, böylece ağır ticari işini otomobilden bağımsız bir yapıya dönüştürdü. Traton’un CEO’su ve VW AG İcra Kurulu Üyesi olan Andreas Renschler, günümüzde dünya çapında görülmemiş miktarda ürün taşındığını belirtirken, çevreye olan tehdidin de yükselmesi anlamına geldiğini söyledi.
Renschler, dizellerin tartışıldığı bugünlerde kullanımın elektrikli araçlar rayına oturana kadar süreceğini söylüyor; “Taşımacılık sürdürülebilir olmalı ancak, şu anda değil. Bunu sadece içten yanmalı motorla mücadele edeceğimizi söyleyerek sağlayamayız. Hava temizliği ve karbondioksit azaltımı konusunda çok sıkı hedeflere ulaşmak zorundayız. Ayrıca maliyet açısından sorunsuz yani; elektrikli ve hibrid sürüş yöntemlerine ihtiyacımız olacak. Ayrıca, karmaşık şehirler için de çok uygun” diyor.