17 ŞUBAT 2019 PAZAR

Ulusal projeler devam ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. İZBAN Banliyö Sistemi Katener Bakım ve Onarım Hizmeti işini 1 yıllığına daha aldı...

Ekleme: 5 Ocak 2018 Cuma 22:17/ Güncelleme: 5 Ocak 2018 Cuma 22:17
İZMİR-Kayseri Ulaşım A.Ş; İz- mir Banliyö Sistemi (İZBAN) hattının elektrifikasyon işleri bakımı için TCDD 3. Bölge Müdür lüğü ile yaptığı sözleşme gereği günde 300 Bin yolcuya hizmet veren İzmir Banliyö Hattı’nın 110 km.’lik bölümünde banliyö elektrifikasyon bakım işlerini iki yıl sürdürdü. Bu çalışmalar kapsamında; çift hat katener sistemleri, beslenme hattı, Cuma Ovası, Çiğli ve Torbalı depo yollarına ait basit katener sistemleri ile Menemen, Çiğli, Hilal ve Sağlık trafo merkezleri bakım, onarım, ölçüm ve test çalışmalarını yapan Kayseri Ulaşım A.Ş., yapılan ihale neticesinde yenilenen sözleşme ile bir yıl daha bu çalışmalarını yapmaya devam edecek.
Sözleşmenin yenilenmesinin ardından açıklama yapan Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu, İZBAN projesinin Kamu-Kamu ortaklığıyla ülkemizde gerçekleştirilen en önemli ulaşım projelerinden biri olduğunu ve şimdiye kadar başarı ile yürütüldüğünü belirterek sözleşmenin bir yıl daha yenilenmesi ile Kayseri Ulaşım A.Ş.’nin bu başarıya katkısının devam edeceğinin altını çizdi. Böyle önemli bir projenin parçası olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Gündoğdu, bu gibi önemli çalışmalar için yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olduklarını, yenilenen sözleşme ile de bunu kanıt- ladıklarını dile getirdi.
Toplu taşıma sistemi gelirlerinin dışında gelir kalemlerini çeşitlendirme ve alternatif gelir ka- nalları oluşturma çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Gündoğdu, 2015’de toplu taşımada akıllı finansman ve iş modeli alanında Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği’nden dünya büyük ödülünü aldıklarını, hedeflerinin bilet dışı gelirlerin toplam gelirlere oranını yüzde 25’lere çıkarmak olduğunu kaydetti.