23 OCAK 2019 ÇARŞAMBA

İstanbul’a kruvaziyer liman projesi başlıyor

Bakan Arslan, “İstanbul’da yeni, denizi doldurmadan aynı anda 6 büyük geminin yanaşabileceği kruvaziyer liman projesini başlatıyoruz” dedi...

Ekleme: 8 Aralık 2017 Cuma 21:56/ Güncelleme: 8 Aralık 2017 Cuma 21:56
ANKARA-Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 3. Turizm Şurası’nda ulaştırmanın tüm sektörlerin lokomotifi olduğunu, ülkenin her yerinde insanların yaşam standardını yükseltirken ulaşım ve erişimi, aynı zamanda da turistlerin hayatını kolaylaştırdıklarını söyleyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yat turizmi ile kruvaziyer turizmini önemsediklerini belirtti.
Bakan Arslan, 8 Bin 500 olan yat bağlama kapasitesini, 18 Bin 500’ün üzerine çıkardıklarını, bin 695 yat bağlama kapasitesi olan 6 yat limanında inşaatın devam ettiğini ifade etti. Bakan Arslan, ayrıca; “İstanbul’a yeni, büyük, denizi doldurmadan aynı anda 6 büyük geminin yanaşabileceği kruvaziyer liman projesini başlatıyoruz. Yap-İşlet-Devret modeli ile yapacağız ve yolcular, Yenikapı’dan nostaljik bir trenle Sirkeci Garı’na kadar da gelebilecek” diye konuştu.