20 EYLÜL 2018 PERŞEMBE

İstanbul’da radikal adım

İBB UKOME, yolcu taşımacılığı ücret tarifelerinin belirlenmesine dönük kararın her yılın Eylül Ayı’nda alınacağını açıkladı.

Ekleme: 8 Eylül 2017 Cuma 22:36/ Güncelleme: 8 Eylül 2017 Cuma 22:36
İBB UKOME’de yolcu taşımacılığı ile ilgili ücret tarifelerinin her yıl Eylül Ayı’nda düzenleneceği kararı alındı. Bu çerçevede, 7 Eylül Cuma günü toplanan UKOME, okul servis, taksi, minibüs, elektronik bilet ücretlerini yeni-den belirleyip, zamları da açıkladı.
 
Buna göre; okul servislerinde en düşük ücret 190 TL., en yüksek 475 TL., taksi ücret tarifelerinde indi-bindi 10 TL., taksimetre açılışı ücreti 4 TL., kilometre başına alınan ücret de 2.5 TL. oldu. Minibüslerde ise kısa mesafe 2 TL., öğrenci ücreti de 1.25 TL. oldu.
Elektronik biletin geçerli olduğu İETT, Özel Halk Otobüsleri, Otobüs A.Ş., Şehir Hatları, Metro, İDO, deniz motorlarında tam üc- ret 2.75 TL., birinci aktarmalarda, artış ücreti 2 TL. olurken, aylık, tam İstanbulkart bedelinin de 215 TL. olduğu açıklandı.
 
Onur Orhon ve Ramazan Gürler’in Esnaf Odası adına katıldığı toplantıda, düzenlemelerle ilgili söz alan ikili, ücretsiz yolculuklar ve maliyetlerdeki artışa dikkat çekti. 2.70 TL. teklif edilen ücretin artırılması, birinci aktarmadaki artışa katkı sağladığı öğrenildi.