18 NİSAN 2019 PERŞEMBE

VW’den geri dönüşüm!

Dünya genelinde, emisyon skandalı sonrası araçları toplarken büyük maddi kayba uğrayan Volkswagen, tamir ettiği araçları yeniden satışa hazırlayıp, zararı kapatmayı planlıyor...

Ekleme: 9 Nisan 2017 Pazar 16:31/ Güncelleme: 9 Nisan 2017 Pazar 16:31
Volkswagen’in emisyon değerlerini düşük göstermek için sahte yazılım kullanandığı ortaya çıkmasının ardından, söz konusu skandal yazılımı kullandığını kabul eden firma, araçları geri topladı. Değişim, iade ve cezalarla birlikte 24 Milyar Dolar’ın üzerinde harcama yapan Volkswagen, ortaya çıkan masrafların haricinde ciddi oranda büyük prestij kaybına da uğradı.
 
VW, olayının üzerinden 2 yıl geçti ve geri satın alma programı kapsamında sayısız dizel otomobilin sorununu çözdü. ABD Çevre Koruma Ajansı’nın da bilgisi dahilinde tamir edilen araçlar, emisyon testinden bu sefer başarı ile çıkmayı başardı. Durum üzerine araçları yeniden satışa sunmaya hazırlanan VW, düzeltilmiş araçları yeni sahipleri ile buluşturacak.
 
Emisyon skandalı yüzünden büyük yara alan VW, 2015 model yıllı için üretilmiş araçlarını satarken ne gibi bir satış politikası izleyeceği hakkında henüz bir bilgi paylaşmadı. Ancak, düzelttiği araçları yeniden satarak zarını bir nebze olsun karşılamaya çalışacak VW, kullanıcılarının güvenini yeniden kazanabilecek mi, eskiyi satabilecek mi, bunu zaman gösterecek?