26 MAYIS 2019 PAZAR

Artvin’de dolmuş taksi uygulaması başlıyor

Artvin Belediyesi, esnafla birlikte kentiçi ulaşımında toplu taşıma araçlarının girmediği güzergâhlar için dolmuş taksi uygulaması başlıyor...

Ekleme: 27 Ağustos 2018 Pazartesi 07:57/ Güncelleme: 27 Ağustos 2018 Pazartesi 07:57
ARTVİN-Artvin’in önemli turizm destinasyon merkezlerinden biri olan Atatepe’ye toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanması, vatandaşların bölgeye hareket kabiliyetlerini kolaylaştırıyor. Proje kapsamında, Halitpaşa Meydanı’ndan Dere Mahallesi, Elit Park, Çakmakçılar, Yukarı Şehitlik Köyü ve Atatepe’ye kişi başı 2.5 ile 4 TL. arasında fiyatla dolmuş taksi ulaşımı sağlanacak.
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe açılış töreninde yaptığı konuşmada Atatepe’nin Artvin turizmine bü- yük katkısını olduğunu hatırlatarak, mer kez esnafın da maddi olarak rahatlayacağını belirtti. Başkan Kocatepe; “Yerli ve yabancı turistler Atatepe’nin adını duyduğunda Artvin’e geliyor. Türkiye’nin en yüksek Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe bu şehre turist ka- zandıran cazibe merkezi.  Göreve geldikten sonra ulaşım sorununu büyük ölçüde çözsek de hala büyük otobüslerimiz oraya çıkamıyor. 2018 yılı başında Atatepe-Şara bağlantı yolunun temelini attık bir ay sonra yol bağlanarak büyük otobüslerimizi de Atatepe’ye çıkarmış olacağız. Yolumuzun açılışını 10 Kasım günü yapmayı plan lıyoruz, bununla birlikte Artvin Yarı Maratonunu da gerçekleştireceğiz. Bugün, burada hem dere mahallemizin Elit Park dahil olmak üzere, Atatepemiz’in taşımacılığını ucuz, yarım saatte bir 4 kişilik taksilerle yapıyoruz. Artvin’de ilk defa dolmuş taksi uygulamasını başlattık” diye konuştu.
Artvin Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şeref Öngüner, şöförler camiası adına Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye teşekkür ederek, hayata geçirilen projenin taksici esnafına ve Artvin halkının yararına olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından kurdele kesimi yapılarak dolmuş taksi dönemi başlamış oldu. Açılış törenine Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Merkez Taksi Durağı Başkanı Sedat Altuntaş, Artvin Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şeref Öngüner, 33. Nolu Şehiriçi Dolmuş Kooparatif Başkanı Remzi Yıldız ve taksici esnafı hazır bulundu.