26 MAYIS 2019 PAZAR

“Durak Ankara” hizmete alındı

Büyükşehir Belediyesi, ilk kez Başkent’te kullanıma sunulan “DURAK ANKARA” uygulamasını hizmete aldı. Vatandaş, uygulamaya yoğun ilgi gösterdi...

Ekleme: 3 Eylül 2018 Pazartesi 03:28/ Güncelleme: 3 Eylül 2018 Pazartesi 03:28
ANKARA-Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından geliştirilen ve dünyada ilk kez Başkentlilerin kullanacağı teknolojik yenilik whatsapp hattı üzerinden çalışıyor. EGO Cep’te uygulamasının dışında hayata geçirilen “Durak Ankara” adlı uygulamadan ya rarlanmak isteyenlerin, ALO 153 Mavi Masa hattı olarak kullanılan 0312 153 00 00 numarasını cep telefonlarına kaydetmeleri gerekiyor. Numaranın kaydedilmesinin ardından durak numarasının girilmesiyle anında kent içi otobüs ulaşım bilgilerine ulaşım sağlanabilecek.
Her yaşta vatandaşın kolay ve pratik uygulama sayesinde daha hızlı otobüs ulaşım bilgilerini takip edebileceğini belirten Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Erdoğan Kurtoğlu; “Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Tuna, teknolojik yenilikler konusunda vatandaş memnuniyetini göz önünde bulundurmamız yö- nünde bize talimat verdi. Biz de Bilgi İşlem Daire Başkanlığı olarak yoğun bir çalışma yapıyoruz. Son olarak ‘Durak Ankara’ uygulaması ile mobil uygulama indirmeye gerek kalmadan Başkentliler bulundukları durakta otobüslerin durağa ulaşma süresini rahatlıkla öğrenebilecek. Görevimiz, vatandaşımıza hizmet etmek” dedi.